Skandynawskie media o awansie Linette do półfinału Australian Open

Tenis
Skandynawskie media o awansie Linette do półfinału Australian Open
fot. PAP/EPA
Magda Linette

Awans Magdy Linette do półfinału Australian Open został uznany w skandynawskich mediach "sensacją po kolejnym świetnym meczu, w którym polska tenisistka pokazała, że się dopiero rozkręca".

W mediach Linette przestawiana jest jako mało znana, nierozstawiona Polka z dopiero 45. pozycją w światowym rankingu. Pokazała jednak swoją dotychczasową grą w Melbourne, że w wielkich turniejach wszystko jest możliwe bez względu na to, które miejsca w rankingach zajmują lepsze "na papierze" rywalki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polski dzień w Melbourne! Wielkie wyróżnienie od organizatorów Australian Open 

 

- Polska i tenis kojarzyły się ostatnio z Igą Świątek, a tu nagle z dnia na dzień pojawiła się druga gwiazda z tego kraju - brzmią komentarze gazet, radia i telewizji.

 

Kanał szwedzkiej telewizji SVT ocenił, że "nierozstawiona Polka zaskoczyła ponownie, po wyeliminowaniu czwartej w rankingu Caroline Garciii pokonując byłą światowa jedynkę Karolinę Pliskovą".

 

- Po odpadnięciu Igi Świątek mało kto wierzył w polski sukces w Australii, a tutaj nadeszła niespodzianka. Polski tenis jest dalej w grze o najwyższe trofeum - dodano.

 

- Świetna robota - skomentował duński dziennik "Ekstrabladet", a agencja prasowa Ritzau podkreśliła, że nierozstawiona Linette przejęła pałeczkę od Igi Świątek i gra dalej „coraz lepiej z meczu na mecz”.

 

Dziennik "Berlingske Tidende" stwierdził, że "wielka polska niespodzianka nie zwalnia, lecz przyspiesza, wciąż imponuje i doszła już do półfinału, wysyłając kolejne rywalki do domu".

 

Dla norweskiej telewizji NRK Linette swoją świetną grą "uratowała tenisowe nadzieje w swoim kraju i Polska pomimo odpadnięcia Igi Swiątek i tak jest reprezentowana w prestiżowym gronie czterech najlepszych tenisistek Australian Open".

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie