Wrócił po ciężkiej chorobie. Sebastian Haller z asystą w meczu Mainz - Borussia

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z FSV Mainz 2:1 w 17. kolejce Bundesligi.

Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z FSV Mainz 2:1 w 17. kolejce Bundesligi. W doliczonym czasie bramkę dla BVB zdobył reprezentant USA - Giovanni Reyna. Asystował przy niej zmagający się z nowotworem Sebastian Haller.

Już w drugiej minucie Koreańczyk Lee Jae-sung z Mainz strzelił gola głową po dośrodkowaniu Szwajcara Edimilsona Fernandesa z rzutu rożnego.

Dwie minuty później Norweg Julian Ryerson zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka po rykoszecie zaskoczyła bramkarza Mainz - Finna Dahmena i wpadła do bramki.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Haller. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej w 62. min. zmienił Youssoufę Moukoko.

W doliczonym czasie meczu trzy punkty gościom z Dortmundu dało trafienie Reyny. Asystę przy tej bramce zanotował Haller, który drugi raz w sezonie zagrał w Bundeslidze. W niedzielę zadebiutował w starciu z Augsburgiem.

Haller w lipcu przeszedł z Ajaksu Amsterdam do Borussii Dortmund, ale przez kilka miesięcy nie mógł grać, ponieważ wykryto u niego nowotwór jąder i przechodził chemioterapię.

O godzinie 20.30 rozpoczęły się cztery pozostałe spotkania 17. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen podejmuje VfL Bochum, FC Augsburg - Borussię Moenchengladbach, SC Freiburg - Eintracht Frankfurt, zaś Werder Brema mierzy się z Unionem Berlin.