NHL: Piorunujący finisz Hurricanes w meczu z "Rekinami"

NHL

Hokeiści Carolina Hurricanes pokonali na własnym lodowisku po dogrywce San Jose Sharks 5:4 w piątkowym meczu ligi NHL. Bohaterem spotkania był Martin Necas, który strzelił dwa decydujące gole.

Gospodarze przegrywali 2:4 jeszcze na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania. Wyrównał jednak Fin Sebastian Aho, a do dogrywki doprowadził Necas na 12 sekund przed końcową syreną. Czech zdobył też zwycięską bramkę w 55. sekundzie dodatkowego czasu gry.

- To był wspaniały finisz - powiedział trener drużyny z Raleigh Rod Brind'Amour. - Mieliśmy przeczucie, że tak się stanie - dodał Necas.

Hurricanes, którzy odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, umocnili się na drugim miejscu w Konferencji Wschodniej z dorobkiem 70 punktów. Prowadzą Boston Bruins - 80 punktów. "Niedźwiadki" w piątek nie grały.

Na Zachodzie liderami są Dallas Stars - 66 punktów. "Gwiazdy" wywalczyły tylko jedno "oczko" we własnej hali w przegranym 2:3 meczu z New Jersey Devils. Zwycięstwo gościom zapewnił Jack Hughes w 20. sekundzie dogrywki.