Wrócił w wielkim stylu! Zbigniew Bartman bohaterem siatkarskiego dreszczowca

W spotkaniu 17. kolejki Serie A1 siatkarze Emma Villas Aubay Siena pokonali Pallavolo Padova 3:2. Starcie drużyn z dołu tabeli przyniosło sporo emocji – gospodarze przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy meczu. Bardzo dobrze zaprezentował się Zbigniew Bartman, który na włoskie parkiety powrócił po dziewięciu latach przerwy.

W piątek zamykający tabelę Serie A1 klub Emma Villas Aubay Siena zaprezentował nowego siatkarza. Zbigniew Bartman wrócił do włoskiej ligi po dziewięciu latach. W pierwszym meczu zaprezentował się bardzo dobrze.

Starcie drużyn z dołu ligowej tabeli rozpoczęło się po myśli drużyny z Padwy. Gospodarze przegrali dwa pierwsze sety (21:25, 21:25). Bartman pojawił się na boisku w pierwszym secie, a w kolejnych grał od początku. Był jednym z bohaterów ekipy ze Sieny, która w dwóch kolejnych partiach pewnie wygrała (25:14, 25:14). Spotkanie rozstrzygnął emocjonujący tie-break. Siatkarze Emma Villas przegrywali już 4:7, ale odrobili straty i wygrali 15:13. W ostatniej akcji meczu skutecznie zaatakował Maarten van Garderen. Bartman musiał opuścić boisko w trakcie ostatniego seta.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Emma Villas Aubay Siena (@emmavillasvolley)

Jak zagrał Zbigniew Bartman? Wywalczył dla swej drużyny 18 punktów (16/34 = 47% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 1 blok). Biorąc pod uwagę, że w ostatnich miesiącach nie grał, a jedynie trenował z Projektem Warszawa, występ byłego reprezentanta Polski można uznać za bardzo udany.

Zwycięstwo w zaciętym boju pozwoliło drużynie Emma Villas Aubay Siena wygrzebać się z ostatniego miejsca w tabeli. Bartman w dobrej formie w kolejnych meczach może być wzmocnieniem tej drużyny w walce o utrzymanie.

Emma Villas Aubay Siena – Pallavolo Padova 3:2 (21:25, 21:25, 25:14, 25:14, 15:13)