Co za dominacja! Siedmiu Norwegów w czołówce

Paal Golberg (pierwszy z lewej) wygrał w Dobbiaco

Norweg Paal Golberg był najlepszy na 10 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Dobbiaco. Sześć kolejnych miejsc zajęli jego rodacy, a z Polaków najlepszy był Dominik Bury - 23. miejsce.

Drugi był Simen Hegstad Krueger, który do zwycięzcy stracił 0,3 s. Trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej PŚ Johannes Hoesflot Klaebo - 2,8 s straty.

Bury był wolniejszy od Golberga o 52,4 s.

Na 56. pozycji uplasował się Kamil Bury - 1.54,7 straty, na 73. Maciej Staręga - 2.48,2, a na 76. Mateusz Haratyk - 3.26,4.

W PŚ Klaebo ma nad Golbergiem 171 punktów przewagi. Z Polaków najwyżej - na 38. miejscu - sklasyfikowany jest Dominik Bury.

Na niedzielę zaplanowano rywalizację sztafet.