Dominacja Interu w debrach. Zła passa Milanu trwa

Inter wygrał w derbach Mediolanu

Inter pokonał AC Milan 1:0 w derbach Mediolanu. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Lautaro Martinez. To trzecia porażka "Rossonerich" w Serie A z rzędu.

Pierwszą dobrą okazję, by otworzyć wynik tego spotkania, miał Lautaro Martinez już w szóstej minucie. Swoim refleksem popisał się jednak Ciprian Tatarusanu, który odbił uderzoną przez Argentyńczyka piłkę.

Nie był to jednak koniec problemów Milanu. Podopieczni Stefano Pioliego nie potrafili wyjść ze swojej połowy. "Rossoneri" w pierwszej połowie nie oddali ani jednego strzału. Nic zatem dziwnego, że to Inter zdobył pierwszą, a zarazem jedyną, bramkę w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się Martinez, który wykorzystał dośrodkowanie Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego.

Pioli na początku drugiej połowy postanowił przeprowadzić kilka ofensywnych zmian. Na murawie pojawili się Brahim Diaz, Rafael Leao oraz Alexis Saelemaekers. Taktyka włoskiego szkoleniowca nie przyniosła jednak zamierzonych efektów. Chociaż zawodnicy Milanu częściej niż w pierwszej części spotkania przebywali pod polem karnym rywali, to nie byli w stanie przełamać dobrze zorganizowanej defensywy "Nerazzurrich". Przez całe spotkanie, żaden z piłkarzy Milanu nie oddał celnego strzału na bramkę Andre Onany. To hitowe starcie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na Półwyspie Apenińskim zakończyło się triumfem Interu 1:0.

Dzięki temu zwycięstwu ekipa Simone Inzaghiego utrzymała swoje trzypunktowe prowadzenie nad trzecią w tabeli Romą. AC Milan spadł natomiast na szóste miejsce w Serie A. Warto przypomnieć, że to trzecia ligowa porażka "Rossonerich" z rzędu. We wcześniejszych kolejkach musieli uznać wyższość Lazio (0:4) i Sassuolo (2:5). Liderem włoskiej ekstraklasy nadal jest Napoli z 13 "oczkami" przewagi nad Interem.

Inter Mediolan - AC Milan 1:0 (1:0)

Bramka: Martinez 34

Inter Mediolan: Andre Onana - Milan Skriniar, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian, Nicolo Barella (Kristjan Asllani 90+4), Hakan Calhanoglu (Roberto Gagliardini 89), Henrikh Mkhitaryan (Marcelo Brozovic 71), Federico Dimarco (Robin Gosens 71) - Lautaro Martinez, Edin Dzeko (Romelu Lukaku 71)

AC Milan: Ciprian Tatarusanu - Pierre Kalulu, Simon Kjaer (Ante Rebic 86), Matteo Gabbia - Davide Calabria (Alexis Saelemaekers 55), Junior Messias (Brahim Diaz 46), Sandro Tonali, Rade Krunic, Theo Hernandez - Olivier Giroud, Divock Origi (Rafael Leao 55)