UFC: Marcin Tybura ponownie zwycięski! Polak zdominował rywala

Sporty walki
Marcin Tybura

Kolejne zwycięstwo w swojej karierze w UFC zanotował na gali w Las Vegas Marcin Tybura. Polski zawodnik pokonał na punkty Bułgara Blagoya Ivanova.

Pierwszy runda toczyła się w stójce. Polak zadawał więcej ciosów od swojego rywala, który ewidentnie wyczekiwał swojej szansy. Na nieco ponad minutę przed końcem rundy Ivanov zachwiał się po celnym uderzeniu Tybury. To była dobra runda w wykonaniu "Tybura"

Początek drugiej rundy również był udany dla zawodnika z Polski. Był celny lewy w tułów, był celny middle kick. W połowie rundy Tybura trafił  Bułgara poniżej pasa, a sędzia Mark Smith przerwał pojedynek, by dać czas Ivanovovi na dojście do siebie. Chwilę później Polak wykonał serię szybkich ciosów, ale nadział się na kontrę prostym. Rundę zakończył bardzo solidny front kick Polaka.

Trzecia odsłona starcia w całości toczyła się w parterze. Tybura cały czas był w pozycji dominującej, oddając niezbyt mocne, ale skuteczne uderzenia. Polak skutecznie blokował też rękę podporową swojego oponenta. "Tybur" miał zdecydowaną przewagę i był niezwykle konsekwentny w swoich działaniach. Ivanov był po prostu bezradny. Ostatecznie wojownik z Wielkopolski wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Tybura pokonał Blagoya Ivanova jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 29-28, 29-28).