Przebudzenie siatkarzy GKS Katowice! Zdecydowane zwycięstwo na wyjeździe

Siatkarze GKS Katowice w meczu przeciwko Cuprum dobrze prezentowali się w bloku.

W spotkaniu 23. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali z GKS Katowice 0:3. Rywalizacja sąsiadów z dołu tabeli nie przyniosła wielkich emocji – obie ekipy nie mają już szans na play-off, nie grozi im też spadek. Większy zapał do gry mieli podopieczni Grzegorza Słabego, którzy pewnie pokonali gospodarzy i - po serii porażek - odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Spotkanie udanie rozpoczęli gospodarze (5:2), ale szybko oddali inicjatywę rywalom. Siatkarze GKS wygrali serię akcji przy zagrywkach Gonzalo Quirogi (5:7) i powiększali przewagę w środkowej części seta (7:13, 10:18). Bardzo dobrze w tej partii prezentowali się w bloku, byli skuteczniejsi w ataku, a ostatni punkt dał im błąd rywali (18:25).

Katowiczanie kontynuowali dobrą grę w kolejnej odsłonie. Szybko uzyskali wyraźną zaliczkę (2:5, 4:10), a w dalszej części seta nadawali ton wydarzeniom na boisku. Ich mocną bronią nadal był blok, skutecznie też grali w ofensywie. W pewnym momencie różnica doszła do dziewięciu punktów (12:21), a przestrzelony serwis gospodarzy ustalił wynik na 16:25.

Lubinianie wygrali kilka akcji na początku trzeciego seta (4:1), ale gra szybko się wyrównała (9:9). Później znów do głosu doszli katowiczanie (11:15). Lubinianie jeszcze próbowali zmniejszyć różnicę (14:16), ale goście szybko udowodnili, kto był tego dnia lepszy. Po asie serwisowym Sebastiana Adamczyka było 14:20, a zepsute zagrywki rywali dały przyjezdnym dwa ostatnie punkty (17:25).

Skrót meczu Cuprum - GKS:

Najwięcej punktów: Wojciech Ferens (12), Remigiusz Kapica (10) – Cuprum; Jakub Szymański (16), Damian Domagała (12) – GKS. Goście byli skuteczniejsi w ataku, lepiej punktowali zagrywką (1–5) oraz blokiem (2–12!). MVP: Damian Domagała (11/20 = 55% skuteczności w ataku + 1 blok).

Siatkarze Cuprum zagrali już bez Grzegorza Pająka. Doświadczony rozgrywający dołączył Indykpolu AZS Olsztyn. W spotkaniu z GKS nie wystąpił również libero Kamil Szymura, który zmaga się z urazem.

Siatkarze GKS Katowice przegrali dziewięć ligowych meczów z rzędu, ale przełamali się w poprzedniej kolejce. Pokonali wówczas niespodziewanie Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. W Lubinie podtrzymali dobrą passę, znów wygrywając w trzech setach. Dzięki tej wygranej wyprzedzili Cuprum w tabeli i awansowali na 13. miejsce.

Cuprum Lubin – GKS Katowice 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

Cuprum: Paweł Pietraszko, Adam Lorenc, Wojciech Ferens, Florian Krage, Kajetan Kubicki, Aleksander Berger – Maciej Sas (libero) oraz Remigiusz Kapica. Trener: Paweł Rusek.
GKS: Jakub Szymański, Marcin Kania, Damian Domagała, Gonzalo Quiroga, Sebastian Adamczyk, Georgi Seganow – Bartosz Mariański (libero) oraz Wiktor Mielczarek. Trener: Grzegorz Słaby.

Wyniki meczów 23. kolejki PlusLigi:

2023-02-03: BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (19:25, 10:25, 25:22, 25:23, 10:15)
2023-02-04: Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 25:13, 19:25, 25:21)
2023-02-04: PSG Stal Nysa – LUK Lublin 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)
2023-02-05: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 28:26, 25:22)
2023-02-05: Barkom-Każany Lwów – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (16:25, 17:25, 25:27)
2023-02-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)
2023-02-24: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn
2023-03-22: Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel.