Co dalej z Kamilem Stochem? Trener polskich skoczków zabrał głos

Zimowe

Już wiadomo, że Kamil Stoch nie wystąpi w zbliżającym się konkursie Pucharu Świata w Lake Placid. Na temat obecnej formy 35-latka wypowiedział się trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler.

Stoch swoich ostatnich występów w rywalizacji Pucharu Świata nie może zaliczyć do udanych. Podczas sobotniego konkursu w Willingen Polak zajął dopiero 25. miejsce. Niedzielne zawody również nie ułożyły się po myśli Stocha. 35-letni skoczek 5 lutego 2023 roku sensacyjnie nie przeszedł kwalifikacji. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener kadry skoczków odejdzie po sezonie. To konsekwencja fatalnych wyników

 

Przez to postanowiono, że Stoch nie wystąpi podczas zbliżającego się konkursu w Lake Placid. Głos na temat obecnej sytuacji polskiego skoczka zabrał Thomas Thurnbichler.

 

- Kamil jest teraz u siebie w domu. Spędzi trochę czasu z rodziną. Potrzebuje odpoczynku zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Musi być głodny kolejnych zwycięstw - powiedział trener polskich skoczków.

 

Austriak opowiedział również, jaki jest plan treningowy dla Stocha. 

 

- W piątek będzie miał pierwszy trening w Zakopanem ze Zbigniewem Klimowskim. W kolejnym tygodniu Wojciech Topór i ja zaopiekujemy się Kamilem. Zrobimy dobry trening. Taki jest plan dla Kamila - stwierdził. 

 

Rywalizacja w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się 11 lutego 2023 roku. Wtedy odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny. Tego samego dnia o zwycięstwo na skoczni w Lake Placid będą rywalizować duety. Na niedzielę 12 lutego 2023 roku zaplanowany jest drugi konkurs indywidualny.


Całość wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie