Kamil Stoch zabrał głos w sprawie swojej przerwy

Zimowe

Kamil Stoch nie wystąpi w konkursie Pucharu Świata w Lake Placid. Polski skoczek narciarski na swoim koncie na Instagramie wypowiedział się na temat przerwy w rywalizacji.

Stoch nie może być zadowolony ze swoich ostatnich występów w Pucharze Świata. Podczas pierwszego indywidualnego konkursu w Willingen doświadczony Polak zajął dopiero 25. miejsce. Jeszcze gorzej Stoch zaprezentował się podczas niedzielnej rywalizacji. Pochodzący z Zakopanego zawodnik sensacyjnie nie przeszedł przez kwalifikacje.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co dalej z Kamilem Stochem? Trener polskich skoczków zabrał głos

 

Przez to postanowiono, że Stoch nie weźmie udziału w najbliższej rywalizacji Pucharu Świata w Lake Placid. Na ten temat wypowiedział się trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler.

 

- Kamil jest teraz u siebie w domu. Spędzi trochę czasu z rodziną. Potrzebuje odpoczynku zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Musi być głodny kolejnych zwycięstw - stwierdził Austriak.

 

Teraz głos w sprawie swojej przerwy w skokach zabrał sam Stoch. Polak opublikował post na swoim koncie na Instagramie. 

 

"Przez ostatnie dni regenerowałem siły mentalne, nie myśląc o skokach i wiecie co? Już tęsknię! Jutro pierwszy trening na siłowni, a po niedzieli wracam na skocznię" - można przeczytać.

Rywalizacja w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się 11 lutego 2023 roku. Wtedy odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny. Tego samego dnia o zwycięstwo na skoczni w Lake Placid będą rywalizować duety. Na niedzielę 12 lutego 2023 roku zaplanowany jest drugi konkurs indywidualny.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie