Koniec niesamowitej serii! Siatkarski potentat przegrał w lidze po raz pierwszy od... 2015 roku

Maritza Plovdiv rywalizowała z Chemikiem Police w obecnej edycji CEV Women's Champions League.

Do sensacyjnego rozstrzygnięcia doszło w spotkaniu bułgarskiej ekstraklasy siatkarek. Marica Płowdiw uległa CSKA Sofia 2:3 i przegrała swój pierwszy ligowy mecz od listopada... 2015 roku!

Niesamowita passa siatkarek Maricy rozpoczęła się 21 listopada 2015 roku od wyjazdowego zwycięstwa w Szumen. Drużyna z Płowdiw wygrała 145 kolejnych ligowych spotkań! Aż 123 z nich zdołała rozstrzygnąć w trzech setach, wynik 3:1 padł w 19 spotkaniach, a jedynie w trzech konfrontacjach decydował tie-break. Ostatnia strata punktu miała miejsce w 2017 roku! W obecnym sezonie mistrzynie Bułgarii wygrywały w lidze bez straty seta...

Seria zakończyła się w minioną sobotę w Sofii. Siatkarki CSKA niespodziewanie wygrały po emocjonującym starciu 3:2 (26:24, 24:26, 21:25, 25:22, 15:13). Po tym meczu zespół z Płowdiw nadal jest liderem tabeli bułgarskiej Superligi (25 punktów, mecze 8–1, sety 26–3) i o pięć oczek wyprzedza CSKA Sofia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Maritza Plovdiv VC (@volleymaritza)

Marica Płowdiw od lat dominuje w lidze bułgarskiej, ale w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń nie miała wiele do powiedzenia. Siatkarki tego klubu rywalizowały w grupie E z Eczcacibasi Stambuł, Grupa Azoty Chemikiem Police oraz CSM Targoviste. W tym towarzystwie nie ugrały nawet seta i zajęły ostatnie miejsce w tabeli.