PŚ w short tracku: Polska sztafeta mieszana w półfinale w Dordrechcie

Zimowe
PŚ w short tracku: Polska sztafeta mieszana w półfinale w Dordrechcie
fot. PAP

Polska sztafeta mieszana awansowała do półfinału rozpoczętego w piątek Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordechcie. Liderzy biało-czerwonych Natalia Maliszewska i Diane Sellier nie zawiedli na 500 m.

Z trzech polskich sztafet do półfinałów zakwalifikowała się tylko jedna. Mieszana drużyna, występująca w składzie: Łukasz Kuczyński, Maliszewska, Sellier i Gabriela Topolska, swój wyścig ukończyła na drugim miejscu (2.41,299).

 

ZOBACZ TAKŻE: PŚ w skokach kobiet: Zwycięstwo Pinkelnig w Hinzenbach

 

Niepowodzeniem zakończył się start kobiecej drużyny (Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Topolska), która przyjechała na czwartym miejscu i odpadła z rywalizacji. Podobny los spotkał męski zespół (Kuczyński, Michał Niewiński, Sellier i Neithan Thomas).

 

Wszystkie polskie sztafety mają już zapewniony start w marcowych mistrzostwach świata w Seulu.

 

W rywalizacji mężczyzn na 500 m do ćwierćfinałów zakwalifikowali się Kuczyński, który wygrał swój wyścig oraz Sellier. Program zawodów w Dordrechcie przewiduje rozegranie dwóch konkurencji na 1000 m. W pierwszej do ćwierćfinału awansował Sellier. Przez repesaże będą się próbowali przebić Kuczyński i Thomas. Ten drugi w tej fazie rywalizacji szczęścia będzie szukał również w drugiej konkurencji na 1000 m.

 

Na 1500 m Mateusz Mikołajuk decyzją arbitrów pojedzie w półfinale, a do repesaży zostali skierowani Paweł Adamski i Niewiński.

 

Wśród kobiet na 500 m pewny awans do ćwierćfinałów zapewniły sobie Maliszewska (43,843) i Mazur (43,862), które wygrały swoje biegi. W repesażach powalczy Topolska.

 

Do ćwierćfinałów pierwszej rywalizacji na 1000 m pomyślnie przeszła Topolska (1.32,025). Mazur szczęścia poszuka w repesażach, a sędziowie ukarali Maliszewską i wykluczyli z dalszej rywalizacji w tej konkurencji.

 

Stormowska (1.34,627) wywalczyła sobie prawo startu w ćwierćfinałach drugiego 1000 m, a Hanna Sokołowska aby tam się dostać, musi udanie przejść przez repesaże.

 

Identyczna sytuacja tych dwóch reprezentantek Polski przedstawia się w przypadku rywalizacji na 1500 m.

 

Finały ostatnich w sezonie zawodów PŚ zaplanowane zostały na sobotę i niedzielę. 

PW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie