Niewyobrażalna tragedia! 24 młodych siatkarzy i siatkarek zginęło pod gruzami hotelu w Turcji

Siatkówka
Niewyobrażalna tragedia! 24 młodych siatkarzy i siatkarek zginęło pod gruzami hotelu w Turcji
fot. Twitter

Członkowie drużyny siatkarskiej Famagusta Turkish Maarif College zginęli w Turcji. Drużyny dziewcząt i chłopców z Cypru Północnego uczestniczyły w turnieju w mieście Adiyaman. W wyniku trzęsienia ziemi zawalił się hotel, w którym przebywali zawodnicy wraz z opiekunami. Wśród ofiar jest 24 młodych siatkarzy i siatkarek oraz 11 trenerów i opiekunów.

Trzęsienie ziemi, które w poniedziałek nawiedziło Turcję i Syrię, doprowadziło do śmierci wielu osób ze świata sportu. Do ogromnej tragedii doszło w mieście Adiyaman, gdzie przebywały drużyny siatkarskie z Cypru Północnego. Młodzi sportowcy mieszkali w siedmiopiętrowym hotelu "Isias", który zawalił się w wyniku kataklizmu.

 

Zobacz także: Kolejne przerażające wieści z Turcji. Nie żyje siatkarskie małżeństwo

 

Premier Tureckiej Republiki Cypru Północnego poinformował w piątek, że z ruin hotelu wydobyto ciała 16 osób.

 

"W wyniku działań poszukiwawczych i ratowniczych przeprowadzonych w ruinach hotelu Isias w Adiyaman po katastrofie trzęsienia ziemi w Turcji, znaleźliśmy ciała kolejnych czterech naszych dzieci. Niech Bóg zlituje się nad naszymi dziećmi, składamy kondolencje całemu naszemu ludowi. Nasze zespoły kontynuują pracę. Z tą stratą liczba obywateli Tureckiej Republiki Cypru Północnego w Adiyaman wzrosła do 16" – napisano w oświadczeniu.

 

Kolejne oficjalne informacje nie przyniosły niestety pomyślnych wiadomości.

 

"W wyniku akcji poszukiwawczo-ratowniczej przeprowadzonej we wraku hotelu Isias w Adıyaman po katastrofie trzęsienia ziemi w Turcji, dotarliśmy do ciał jeszcze ośmiorga naszych dzieci" – poinformowały władze Cypru Północnego w sobotę.

 

Drużyny młodych siatkarzy i siatkarek Famagusta Turkish Maarif College liczyły łącznie 39 członków – zawodników, trenerów i opiekunów. Przyjechały do Turcji, by wystąpić w turnieju siatkarskim.

 

Do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 doszło w poniedziałek nad ranem we wschodniej Turcji i północnej Syrii. Liczba ofiar śmiertelnych w obu krajach przekroczyła 24 tysiące ludzi.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie