Pogrzeb młodych siatkarzy. "Wszyscy mamy złamane serca"

Siatkówka
Pogrzeb młodych siatkarzy. "Wszyscy mamy złamane serca"
fot. Twitter
Na Cyprze odbyły się uroczystości pogrzebowe siatkarzy i siatkarek szkolnego klubu Famagusta Turkish Maarif College.

24 młodych siatkarzy i siatkarek zginęło podczas trzęsienia ziemi w Turcji, gdy zawalił się hotel, w którym przebywali. Byli zawodnikami szkolnej drużyny Famagusta Turkish Maarif College. Na Cyprze odbyły się pogrzeby młodych sportowców. "Ze łzami żegnamy naszych Aniołów Czempionów... Wszyscy mamy złamane serca" – napisał na Twitterze Prezydent Cypru Północnego Ersin Tatar.

Siatkarskie drużyny Famagusta Turkish Maarif College z Cypru Północnego uczestniczyły w turnieju w mieście Adiyaman w Turcji. Hotel Isias, w którym przebywali młodzi sportowcy, zawalił się w wyniku trzęsienia ziemi. Gdy rozpoczął się kataklizm, przebywali na 10. piętrze hotelu.

 

Zobacz także: Niewyobrażalna tragedia! 24 młodych siatkarzy i siatkarek zginęło pod gruzami hotelu w Turcji

 

Uczniowie w wieku od 11 do 14 lat zginęli wraz z trenerami i opiekunami. Zespoły ratownicze przekopując się przez gruz, odnalazły ciała, które zostały sprowadzone na Cypr.

 

Mieszkańcy Famagusty pożegnali młodych sportowców. Byli zdruzgotani ogromną stratą. Tragiczny finał szkolnej wycieczki poruszył lokalną społeczność.

 

Jeden z mieszkańców Nikozji, w rozmowie z telewizją Sky News powiedział, że wyspa jest tak mała, że ​​prawie każdy zna kogoś, komu zmarło dziecko lub wnuk.

 

 

"Ze łzami żegnamy naszych Aniołów Czempionów. Nasz ból jest duży. Łączę się w bólu z rodzinami. Wszyscy mamy złamane serca. Nasi Aniołowie Czempioni zawsze będą z nami, będą żyć w naszych sercach. Niech spoczywają w pokoju, niech ich miejscem będzie niebo" – napisał na Twitterze Prezydent Tureckiej Republiki Cypru Północnego Ersin Tatar.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie