Tragiczne wieści z Turcji. Kapitan reprezentacji i jego syn zginęli pod gruzami

Piłka ręczna
Tragiczne wieści z Turcji. Kapitan reprezentacji i jego syn zginęli pod gruzami
Fot. PAP
Kapitan reprezentacji Turcji w piłce ręcznej zginął w trzęsieniu ziemi

Cemal Kutahya, kapitan reprezentacji Turcji w piłce ręcznej, zginął w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło kilka dni temu Turcję i Syrię. Wraz z nim pod gruzami zawalonego budynku zginął jego 5-letni syn.

O śmierci szczypiornisty poinformowała we wtorek Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). Wciąż trwają poszukiwania ciężarnej żony sportowca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny turecki klub wycofał się z ligi. "Nie możemy nawet rozmawiać o piłce nożnej"

 

"Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci kapitana męskiej reprezentacji Turcji Cemala Kutahyi i jego pięcioletniego synka Cinara, którzy zostali pogrzebani w gruzach zniszczonego budynku w wyniku niszczycielskiego trzęsienia ziemi, które nawiedziły Turcję i Syrię. Kutahya był kluczowym zawodnikiem swojej drużyny" - czytamy w komunikacie IHF.

 

 

Cemal Kutahya grał również w plażową odmianę piłki ręcznej. Wziął udział w mistrzostwach Europy w 2021 roku, gdzie był najskuteczniejszym graczem całej imprezy z dorobkiem 151 trafień.

 

W katastrofie, do której doszło 6 lutego, śmierć poniosło ponad 35 tysięcy ludzi. Za zaginionych uważa się kolejne kilkanaście tysięcy. Wśród ofiar jest wielu przedstawicieli świata sportu.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie