Kolejny turecki klub wycofał się z ligi. "Nie możemy nawet rozmawiać o piłce nożnej"

Piłka nożna
Kolejny turecki klub wycofał się z ligi. "Nie możemy nawet rozmawiać o piłce nożnej"
fot. PAP/Abaca
Gaziantep

Klub Gaziantepspor, który doświadczył katastrofalnych skutków trzęsienia ziemi, wycofał się z rozgrywek ekstraklasy i krajowego pucharu - poinformowały władze piłkarskiej drużyny z południa Turcji. Wcześniej podobną decyzję ogłosił Hatayspor.

- Po tej tragedii nie mogliśmy nawet rozmawiać o piłce nożnej. Kontynuowanie działalności sportowej przez nasz klub w tych trudnych warunkach nie wydaje się możliwe. Decyzją zarządu podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z rozgrywek ekstraklasy i Pucharu Turcji w sezonie 2022/23 - przekazano w komunikacie i podziękowano wszystkim, którzy udzielili wsparcia w trudnych chwilach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niewyobrażalna tragedia! 24 młodych siatkarzy i siatkarek zginęło pod gruzami hotelu w Turcji

 

Wcześniej podobną decyzję ogłosiły władze innego klubu ekstraklasy - Hataysporu, który zajmował 14. miejsce w tabeli mistrzostw Turcji.

 

W 21 występach w tym sezonie Gaziantepspor zdobył 25 punktów i zajmował 10. pozycję w tabeli. Sezon w ekstraklasie tureckiej rozpoczęło 19 drużyn. Po trzęsieniu ziemi rozgrywki zostały wstrzymane.

 

W Gaziantepsporze w tym sezonie grał czeski napastnik Tomas Pekhart, który po rozwiązaniu kontraktu 30 stycznia wrócił do Legii Warszawa.

 

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 miało miejsce 6 lutego w prowincji Kahramanmaras w południowo-wschodniej Turcji. Gaziantep oddalone jest zaledwie 30 kilometrów od epicentrum. Wstrząsy, po których nastąpiły setki wstrząsów wtórnych, były odczuwalne w 10 prowincjach kraju, a także w sąsiednich państwach, w tym w Syrii. Według najnowszych danych zginęło ponad 35 tysięcy osób.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie