NHL: Pięć goli Golden Knights w trzeciej tercji

NHL

W niedzielę w lidze NHL trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści Vegas Golden Knights. "Złoci Rycerze", dzięki m.in. pięciu bramkom w trzeciej tercji, pokonali we własnej hali Anaheim Ducks 7:2.

To było spotkanie najlepszej i najgorszej drużyny Pacific Divsion, ale długo na lodowisku nie było widać tej różnicy. Po dwóch tercjach Golden Knights prowadzili tylko 2:1. Bramki dla nich zdobyli Paul Cotter i Brett Howden, a dla gości trafił Frank Vatrano.

W ostatniej części gry dominacja gospodarzy nie podlegała jednak dyskusji. Shea Theodore, Phil Kessel i Jack Eichel w odstępie nieco ponad pięciu minut podwyższyli prowadzenie na 5:1.

Następnie dla Ducks trafił Isac Lundestrom, ale faworyci odpowiedzieli jeszcze bramkami Michaela Amadio i Williama Carriera.

W niedzielę wysoką wygraną odnieśli jeszcze hokeiści Montreal Canadiens. Najsłabsza drużyna Atlantic Division pokonała u siebie Edmonton Oilers 6:2. "Nafciarze" zajmują trzecią pozycję w Pacific Division.