Dominacja Realu Madryt w meczu z Elche

Real Madryt pokonał Elche.

Real Madryt po piątym w historii zwycięstwie w klubowych mistrzostwach świata wrócił do rywalizacji w hiszpańskiej ekstraklasie. Piłkarze ze stolicy wygrali z Elche 4:0. Gole strzelili Marco Asensio, Karim Benzema - dwa i Luka Modrić.

Real do spotkania ponownie przystąpił w mocno osłabionym składzie, bowiem z urazami wciąż zmagają się m.in. belgijski bramkarz Thibaut Courtois i jego rodak napastnik Eden Hazard, a z powodu problemów żołądkowych nie mógł zagrać niemiecki pomocnik Toni Kroos.

Osłabiony był jednak także zespół Elche, w którym kontuzjowanych jest czterech zawodników, a dwóch pauzuje za żółte kartki.

Dominacja gospodarzy była widoczna szczególnie w pierwszej połowie, w której piłka trzykrotnie trafiała do siatki rywali. Asensio otworzył wynik już w ósmej minucie. Kolejne dwa gole padły po rzutach karnych, które pewnie wykonał Benzema.

Wynik w 80. minucie ustalił Modrić uderzeniem w lewy górny róg bramki tuż zza linii pola karnego.

W tabeli Real jest drugi, z ośmioma punktami straty do prowadzącej Barcelony Roberta Lewandowskiego.

Elche - Real Madryt 4:0 (3:0)

Bramki: Marco Asensio 8, Karim Benzema 31 (k), 45+1 (k), Luka Modrić 80