Liga Mistrzyń: Fenerbahce Opet Stambuł – ŁKS Commercecon Łódź. Transmisja TV i stream online

Siatkarki ŁKS-u Commercecon zakończą fazę grupową LM meczem z Fenerbahce

ŁKS Commercecon Łódź zagra w środę w Berlinie z Fenerbahce Opet Stambuł w zaległym spotkaniu 6. kolejki Ligi Mistrzyń. Transmisja meczu Fenerbahce Opet Stambuł – ŁKS Commercecon Łódź w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Spotkanie wiceliderek Tauron Ligi z zespołem ze Stambułu miało odbyć się tydzień temu, ale wszystkie mecze tureckich drużyn zostały przełożone ze względu na tragiczne trzęsienie ziemi, które dotknęło Turcję i Syrię. Starcie, które miało odbyć się w TVF Burhan Felek Sport Hall, przeniesiono na neutralny teren, do Berlina, a mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Po pięciu rozegranych kolejkach oba zespoły mają na koncie po 10 punktów. Niezależnie od wyniku, łodzianki mają już zapewniony baraż o ćwiercfinał Ligi Mistrzyń, ponieważ nawet w przypadku porażki wyjdą z grupy D jako najlepsza drużyna z trzecich miejsc. Sytuacja w tabeli jest jednak tak wyrównana, że oba zespoły mogą skończyć tę fazę zarówno na pierwszym, jak i... trzecim miejscu w grupie.

W poprzednim starciu tych drużyn, rozegranym w Łodzi, górą były gospodynie, które wygrały 3:1. ŁKS Commercecon przerwał tamtym zwycięstwem fatalną serię polskich drużyn w rywalizacji z Fenerbahce Opet. Turczynki przed styczniowym meczem wygrały bowiem aż dwanaście (!) spotkań z rzędu z ekipami z Tauron Ligi. Faworytkami są więc siatkarki ze Stambułu, które w poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń doszły aż do półfinału, przegrywając dopiero po złotym secie z derbowymi rywalkami, VakifBankiem. Czy potwierdzą to na parkiecie w Berlinie?

Transmisja meczu Fenerbahce Opet Stambuł – ŁKS Commercecon Łódź w Polsacie Sport i online na Polsat Box Go. Początek meczu o godzinie 15:00.