Niesamowita walka w dwóch setach! Siatkarze Asseco Resovii wygrali po trudnym początku

Asseco Resovia wygrała z LUK Lublin 3:1 w meczu 25. kolejki PlusLigi. Goście udanie rozpoczęli to spotkanie – po niesamowitej walce wygrali pierwszego seta, a w drugim przegrali zaciętą rywalizację na przewagi. Dwie kolejne odsłony toczyły się już jednak pod dyktando siatkarzy lidera tabeli.

Początek meczu przyniósł wyrównaną walkę obu ekip. W środkowej części seta goście odskoczyli na dwa oczka (9:11). Co prawda rzeszowianie odrobili straty po asie serwisowym Macieja Muzaja (11:11), ale rywale odbudowali przewagę (12:15). Później odskoczyli na pięć oczek (14:19, 16:21), ale gospodarze ruszyli w pogoń. Po skutecznym ataku Jakuba Buckiego złapali kontakt, jednak to siatkarze z Lublina wygrali kluczowe akcje. Jeden skuteczny atak Mateusza Malinowskiego i dwa Wojciecha Włodarczyka zamknęły seta (22:25). Właśnie skuteczność w ataku oraz blok były atutami gości w tej partii.

W drugiej odsłonie obie ekipy od początku toczyły wyrównaną walkę (9:9). Co prawda w środkowej części seta goście odskoczyli na cztery oczka (14:18), ale rzeszowianie szybko odrobili straty. Po serii dobrych zagrywek Buckiego było 19:19. Gospodarze pierwsi mieli piłkę setową po autowym ataku rywali (24:23), ale skuteczny atak Malinowskiego rozpoczął grę na przewagi. Zaciętą walkę rozstrzygnął mocnym uderzeniem Klemen Čebulj (29:27). Rzeszowianie poprawili skuteczność w ataku; set był kapitalnym pojedynkiem dwóch atakujących obu ekip – Muzaja i Malinowskiego.

Set numer trzy rozpoczął się po myśli gospodarzy (9:6). Rzeszowianie dobrze prezentowali się w polu zagrywki, utrzymywali skuteczność w ataku i przeważali również w środkowej części tej odsłony (15:11). Co prawda goście próbowali podłączyć się do gry, asa zaserwował Marcin Komenda (15:13), ale Asseco Resovia szybko odskoczyła rywalom. W końcówce gospodarze kontrolowali sytuację, a wynik ustalił skutecznym atakiem Jakub Kochanowski (25:18).

W czwartej odsłonie rzeszowianie nadal nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. Szybko uzyskali przewagę – po asie serwisowym Toreya DeFalco było 7:3. Lublinianie próbowali nawiązać walkę, ale gospodarze utrzymywali jakość gry, skutecznie kończyli akcję i wypracowali solidną zaliczkę (11:6, 17:11). W końcówce pewnie kroczyli po zwycięstwo. DeFalco popisał się kolejnym asem, a w następnej akcji wywalczył piłkę meczową (24:16). Brakujący punkt dała ekipie z Rzeszowa przestrzelona zagrywka rywali (25:17).

Skrót meczu Asseco Resovia - LUK:

Najwięcej punktów: Maciej Muzaj (24), Torey DeFalco (19), Jakub Kochanowski (11), Klemen Čebulj (10) – Asseco Resovia; Mateusz Malinowski (18), Wojciech Włodarczyk (15), Nicolas Szerszeń (11) – LUK. MVP: Torey DeFalco (16/35 = 46% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe).

Asseco Resovia – LUK Lublin 3:1 (22:25, 29:27, 25:18, 25:17)

Asseco Resovia: Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Mauricio Borges. Trener: Giampaolo Medei.
LUK: Jan Nowakowski, Mateusz Malinowski, Nicolas Szerszeń, Jeffrey Jendryk, Marcin Komenda, Wojciech Włodarczyk – Dustin Watten (libero) oraz Szymon Gregorowicz (libero), Mateusz Jóźwik, Cristiano Torelli Mello Tavares, Szymon Romać, Konrad Stajer. Trener: Dariusz Daszkiewicz.