NHL: Connor McDavid osiągnął pułap stu punktów w sezonie

Connor McDavid jako pierwszy w obecnym sezonie ligi NHL osiągnął 100 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Hokeista Edmonton Oilers ma ich dokładnie 101. W piątek zanotował dwie asysty w przegranym u siebie meczu z New York Rangers 4:5 po karnych.

26-letni napastnik w 56 meczach obecnego sezonu zanotował 42 gole i 59 asyst. Osiągnąć pułap stu punktów udało mu się po raz szósty. To jego ósmy sezon w NHL.

Z dorobkiem poniżej stu punktów McDavid zakończył jedynie debiutancki sezon (2015/16), w którym stracił trzy miesiące z powodu złamanego obojczyka, a także ten skrócony przez wybuch pandemii koronawirusa (2019/20).

- To najlepszy zawodnik na świecie i wciąż robi wszystko, aby się rozwijać. Nie czuję się zaskoczony jego wyczynami, ale wciąż mnie zachwycają - komplementował podopiecznego trener Zach Hyman.

W piątek McDavid asystował przy golach Ryana Nugenta-Hopkinsa i Leona Draisaitla w pierwszej tercji, po której Oilers prowadzili 4:1. Bramki dla "Nafciarzy" zdobyli jeszcze Tyson Barrie i Derek Ryan.

Dla Rangers trafił Chris Kreide, który w drugiej tercji ponownie wpisał się na listę strzelców. W trzeciej do remisu doprowadzili Alexis Lafreniere i Mika Zibanejad.

O wygranej nowojorczyków przesądził natomiast Lafreniere skutecznie egzekwując karnego w szóstej serii.

To była siódma wygrana z rzędu Rangers, którzy zajmują trzecie miejsce w Metropolitan Division. Oilers doznali trzeciej kolejnej porażki. Są na czwartej pozycji w Pacific Division.

W klasyfikacji kanadyjskiej McDavid o 20 punktów wyprzedza drugiego Draisaitla.