MŚ w snowboardzie: Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski przebrnęli przez eliminacje

Aleksandra Król z dziewiątym czasem, a Oskar Kwiatkowski z 15. awansowali do finałowej fazy slalomu równoległego podczas snowboardowych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani. Początek pucharowej rywalizacji o medale o godz. 12.

Król do najszybszej Szwajcarki Julie Zogg straciła 1,52 s.

Debiutujące w MŚ Olimpia Kwiatkowska i Maria Chyc uplasowały się, odpowiednio, na 26. i 27. miejscu ze stratą 5,80 i 6,31 s.

Wśród mężczyzn najlepszy był Austriak Andreas Prommegger. Kwiatkowski miał czas o 2,01 s gorszy. 17. miejsce zajął Michał Nowaczyk - 2,75 s straty.

W niedzielę w Bakuriani Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, a Król stanęła na najniższym stopniu podium.

Mistrzostwa świata w snowboardzie można oglądać w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.