Liga Europy: Gol Roberta Lewandowskiego nie wystarczył. FC Barcelona za burtą!

Robert Lewandowski i spółka odpadli z rozgrywek Ligi Europy.

FC Barcelona przegrała z Manchesterem United 1:2 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy i pożegnała się z europejskimi pucharami. Jedynego gola dla Dumy Katalonii zdobył z rzutu karnego Robert Lewandowski. Z kolei bramki na wagę awansu dla "Czerwonych Diabłów" zdobyli Brazylijczycy Fred i Antony. W pierwszym spotkaniu obu zespołów padł remis 2:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już po trzech minutach powinni wyjść na prowadzenie. W sytuacji sam na sam z Marc-Andre ter Stegenem znalazł się Bruno Fernandes, który przegrał jednak bezpośredni pojedynek z golkiperem Barcelony.

Kwadrans później Portugalczyk znów mógł mieć do siebie pretensje. We własnym polu karnym sfaulował rywala. Alejandro Balde padł na murawę, a sędzia Clement Тurpin wskazał na wapno. Do futbolówki na jedenastym metrze podszedł Robert Lewandowski i chwilę później cieszył się ze zdobycia bramki. Niewiele jednak brakowało, a jego strzał wybroniłby David de Gea.

Tuż przed przerwą Katalończycy mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. Fatalny błąd popełnił bramkarz "Czerwonych Diabłów". Piłkę w polu karnym przejął Sergi Roberto, ale w ostatnim momencie ze skuteczną interwencją zdążył Lisandro Martinez.

Tuż po przerwie kibice zgromadzeni na Old Trafford mogli odetchnąć. Jadon Sancho dograł piłkę do Fernandesa, a ten wyłożył futbolówkę Fredowi, który precyzyjnym strzałem z linii pola karnego nie dał szans Ter Stegenowi.

FC Barcelona mogła odpowiedzieć po godzinie gry. W "szesnastce" główkował Jules Kounde, ale znakomitą paradą popisał się de Gea.

Niewykorzystane okazje się mszczą - ten oklepany slogan po raz kolejny znalazł odzwierciedlenie na murawie. Przed znakomitą szansą stanął Alejandro Garnacho, ale jego próbę Katalończycy jeszcze wyblokowali. Do piłki dopadł jednak inny rezerwowy Antony i posłał piłkę do siatki. Dzięki temu trafieniu to właśnie wyspiarze mogli cieszyć się z awansu do 1/8 finału Ligi Europy.W pierwszym meczu obu drużyn na Camp Nou padł remis 2:2.

Z kolei dla Lewandowskiego i spółki to koniec marzeń o tytule w europejskich pucharach. "Blaugranie" pozostała walka o triumf w lidze hiszpańskiej oraz Pucharze Króla.

Manchester United - FC Barcelona 2:1 (0:1)
Bramki: Fred 47, Antony 73 -  Robert Lewandowski 18