Trefl ograł sąsiada w tabeli! Siatkarze z Gdańska bliżej play-off

Zaległy mecz 23. kolejki: Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:0.

W zaległym spotkaniu 23. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk wygrał z Indykpolem AZS Olsztyn 3:0. Gdańszczanie zdobyli ważne punkty w starciu z sąsiadem z tabeli i rywalem w walce o play-off.

Premierowa odsłona miała wyrównany przebieg, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Lepiej zaczęli gospodarze (8:6), później - po asie serwisowym Bartłomieja Lipińskiego - na dwa oczka odskoczyli goście (12:14). W końcówce oglądaliśmy walkę punkt za punkt, zakończoną grą na przewagi. Było sporo emocji, gorzej z jakością – obie drużyny popełniały sporo błędów w polu zagrywki. Seta wygrali gospodarze, a w ostatniej akcji Mikołaj Sawicki zaatakował blok-aut (27:25).

W drugiej odsłonie przez dłuższy czas oba zespoły toczyły wyrównaną walkę. W środkowej części seta przewagę zaczął budować Trefl (16:14, 19:15 – po asie Jana Martineza). Przyjezdni nie rezygnowali, złapali kontakt (22:21), ale gdańszczanie zdołali utrzymać przewagę. Ostatni punkt dał im przestrzelony serwis rywali (25:23).

Olsztynianie uzyskali przewagę w trzecim secie, gdy Robbert Andringa popisał się trzema asami serwisowymi (6:9). Gra obu ekip falowała. Gospodarze odrobili straty (10:10), by znów przegrać kilka akcji z rzędu (10:13). Kolejny fragment seta to jednak dominacja gdańszczan (17:14). W końcówce, mimo zabiegów rywali, gdańszczanie utrzymali przewagę. Asem popisał się Sawicki (23:20), ten sam zawodnik wywalczył piłkę meczową (24:21), a w ostatniej akcji meczu Karol Urbanowicz obił blok rywali (25:22).

Skrót meczu Trefl - Indykpol AZS:

Najwięcej punktów: Mikołaj Sawicki (16), Bartłomiej Bołądź (13) – Trefl; Robbert Andringa (13), Karol Butryn (13) – Indykpol AZS. MVP: Mikołaj Sawicki (14/26 = 54% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok).

Trefl Gdańsk odniósł ważne zwycięstwo w walce o miejsce w czołowej ósemce. Ma obecnie 44 punkty (+1 zaległy mecz) i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Na pozycjach 7–9 bardzo ciasno: Indykpol AZS Olsztyn (40), PSG Stal Nysa (40), Ślepsk Malow Suwałki (38, +1 zaległy mecz). Walka o play-off w ostatnich kolejkach zapowiada się więc pasjonująco.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (27:25, 25:23, 25:22)

Trefl: Jan Franchi Martinez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) oraz Jingyin Zhang. Trener: Igor Juricić.
Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Szymon Jakubiszak, Grzegorz Pająk – Kuba Hawryluk (libero) oraz Jan Król, Karol Jankiewicz. Trener: Javier Weber.

Wyniki meczów 23. kolejki PlusLigi:

2023-02-03: BBTS Bielsko-Biała – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (19:25, 10:25, 25:22, 25:23, 10:15)
2023-02-04: Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 25:13, 19:25, 25:21)
2023-02-04: PSG Stal Nysa – LUK Lublin 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)
2023-02-05: MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:20, 28:26, 25:22)
2023-02-05: Barkom-Każany Lwów – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (16:25, 17:25, 25:27)
2023-02-06: Cuprum Lubin – GKS Katowice 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)
2023-02-24: Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:0(27:25, 25:23, 25:22)
2023-03-22: Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel.