Serie A: Pewne zwycięstwo Milanu. Powrót Ibrahimovicia po kontuzji

Serie A: Pewne zwycięstwo Milanu z Atalantą. Powrót Ibrahimovicia po kontuzji

AC Milan pokonał na San Siro Atalantę Bergamo w spotkaniu 24. kolejki Serie A. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Warto wspomnieć, że w 74. minucie gry na boisku zameldował się Zlatan Ibrahimović. Słynny napastnik wrócił do gry po dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana.

W pierwszej połowie znacznie lepiej prezentowali się "Rossoneri". Zaowocowało to trafieniem z 25. minuty meczu. Potężny strzał z dystansu oddał Theo Hernandez. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek, a następnie odbiła się od pleców Juan Musso i przekroczyła linię bramkową. Trafienie zostało zapisane na konto argentyńskiego bramkarza Atalanty jako gol samobójczy.

Po zmianie stron długo nie oglądaliśmy groźnych sytuacji podbramkowych. W 71. minucie gry doskonałą szansę zmarnował Junior Messias. Kilkadziesiąt sekund później na placu gry pojawił się Ibrahimović. Legendarny Szwed rozegrał pierwszy mecz od 22 maja zeszłego roku.

Wynik meczu na ustalił Messias. Brazylijczyk wykorzystał sytuację "sam na sam" i wykończył akcję efektowną podcinką. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Milanu 2:0. Tym samym gracze Stefano Piolego zrównali się punktami z Interem Mediolan. Rywale "Rossoneri" zza miedzy przegrali w sobotę z Bologną 0:1.

AC Milan - Atalanta Bergamo 2:0

Bramki: Musso 25 (sam.), Messias 86