Hubert Hurkacz nie sprawił sensacji. Piąta porażka Polaka z Novakiem Djokoviciem

Hubert Hurkacz przegrał z Novakiem Djokoviciem po raz piąty w karierze

Nie było sensacji w ćwierćfinale turnieju ATP w Dubaju. Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach z Novakiem Djokoviciem 3:6, 5:7. Dla Serba było to piąte zwycięstwo w piątym starciu z wrocławianinem.

Hubert Hurkacz przystępował do spotkania z "Nole" po dwóch zwycięstwach nad tenisistami z Rosji. W pierwszej rundzie turnieju w Dubaju wrocławianin po - niespodziewanie - zaciętym pojedynku wygrał z Aleksandrem Szewczenką 3:6, 6:3, 7:6, zaś w drugiej nasz tenisista odprawił Pawła Kotowa 7:5, 6:1.

W ćwierćfinale poprzeczka zawieszona była jednak na najwyższym możliwym poziomie. Novak Djoković to żywa legenda tenisa, triumfator 22 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej. Serb dotychczas mierzył się z Hurkaczem czterokrotnie i za każdym razem wygrywał. Po raz ostatni - w ćwierćfinale ubiegłorocznego ATP Masters 1000 w Madrycie, gdzie triumfował 6:3, 6:4.

"Nole" w poprzedniej rundzie turnieju w Dubaju wygrał w dwóch setach z Tallonem Griekspoorem 6:2, 6:3, ale w pierwszej dość niespodziewanie długo męczył się z Czechem Tomasem Machacem, wygrywając po zaciętym boju 6:3, 3:6, 7:6 (7-1).

Pierwsze trzy gemy konsekwentnie wygrywał ten tenisista, który aktualnie serwował. W czwartym Novakowi Djokoviciowi udało się przełamać Polaka i to jedno przełamanie wystarczyło Serbowi do odniesienia zwycięstwa w pierwszym secie. Pozostałe gemy znów padały bowiem łupem zawodnika, który był przy podaniu. "Nole" triumfował w tej partii 6:3.

Druga odsłona pojedynku długo toczyła się gem za gem. Przy własnym podaniu wygrywali zarówno Hubert Hurkacz, jak i Novak Djoković. Do pierwszego i - jak się później okazało - jedynego przełamania w tej partii doszło dopiero w jedenastym gemie. Po długiej wymianie Djoković przełamał wrocławianina, a następnie wygrał przy swoim serwisie, kończąc seta wynikiem 7:5.

W walce o finał serbski tenisista zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Daniił Miedwiediew - Borna Corić.