Koniec przygody Chemika w Lidze Mistrzyń! Fenerbahce z awansem

Chemik Police przegrał z Fenerbahce Opet Stambuł i odpadł z Ligi Mistrzyń.

Siatkarki Grupa Azoty Chemika Police poległy w czwartkowym spotkaniu Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł 1:3. Tym samym, policzanki pożegnały się z turniejem. Awans do ćwierćfinału wywalczyły stambułki, które w kolejnej rundzie zmierzą się z Imoco Conegliano.

Pierwszy set spotkania był wyrównany, choć nie brakowało wypracowanych przewag dla obu ekip. Kiedy mecz stał na poziomie 3:3, na cztery "oczka" odskoczyły siatkarki ze Stambułu. Tym sposobem było już 7:3.

W dalszej części rozgrywki było już 17:12 dla Turczynek. Siatkarki z Polic postawiły się rywalkom i postanowiły zmniejszyć ich przewagę. Tym samym, chwilę później był już remis. Ostatecznie jednak musiały uznać wyższość Fenerbahce, które wygrało pierwszego seta 25:23.

Druga seria gier była także wyrównana, choć z ze wskazaniem na ekipę miejscowych. Po wymianie w końcówce, to właśnie Turczynki ostatecznie triumfowały 25:19.

Trzeci set stał już stanowczo pod znakiem polskiej ekipy. "Chemiczanki" szybko odskoczyły na cztery, a następnie sześć "oczek". Na koniec partii, było 25:21.

Chemik złapał kontakt wygrywając trzeciego seta, a to oznaczało, że Fenerbahce musiało się "obudzić" i wrócić do dyspozycji z początku spotkania, aby awansować. To im się udało. Po kolejnej wymianie, przy stanie 17:14, stambułki zaczęły powiększać przewagę. Było już 22:15, policzanki próbowały odrabiać straty, jednak słabo im to wychodziło. W konsekwencji tego, musiały uznać wyższość miejscowych, które wygrały 25:18. Ostatecznie, w dwumeczu było 6:3 dla Fenerbahce.

Liga Mistrzyń:

Fenerbahce Opet Stambuł - Grupa Azoty Chemik Police 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18)