Zhang Jingyin – MVP! Pierwsza statuetka dla nowego siatkarza Trefla (WIDEO)

Zhang Jingyin z nagrodą MVP za mecz BBTS - Trefl.

W meczu BBTS Bielsko-Biała z Treflem Gdańsk (1:3) bardzo dobrze zaprezentował się Jingyin Zhang. Chiński siatkarz, który w lutym wzmocnił ekipę z Gdańska, zdobył 23 punkty i został uznany najlepszym zawodnikiem (MVP) tego spotkania.

Zhang Jingyin nie wyszedł w pierwszym składzie; pojawił się na boisku w trakcie pierwszego seta, ale w starciu z ostatnią drużyną w tabeli rozegrał znakomity mecz. Wywalczył w tym spotkaniu 23 punkty (16/21 = 76% skuteczności w ataku + 6 asów + 1 blok). Zagrał na +19.

W drugim secie popisał się imponującą serią w polu zagrywki. Zaczął przy stanie 6:9, a doprowadził do wyniku 6:16, popisując się w tycz czasie pięcioma asami!

Zhang Jingyin - najlepsze akcje w meczu BBTS - Trefl w załączonym materiale wideo: