Jurajscy Rycerze zdemolowali lidera! Klęska Asseco Resovii w Zawierciu

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali w meczu na szczycie.

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie wygrali z Asseco Resovią 3:0 w hitowym starciu 26. kolejki PlusLigi. W spotkaniu dwóch drużyn, które przed tygodniem przegrały w półfinałach Tauron Pucharu Polski, zdecydowanie lepiej zaprezentowali się Jurajscy Rycerze. Już z Miguelem Tavaresem w składzie zagrali kapitalne zawody i rozstrzygnęli rywalizację w trzech setach. Zawiercianie zrównali się z Asseco Resovią punktami i wskoczyli na fotel lidera, ale rzeszowianie mają jeden mecz zaległy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze (7:4), którzy od początku meczu dobrze prezentowali się w polu serwisowym. Po asie Bartosza Kwolka prowadzili 11:7 i nie zwalniali tempa w kolejnych akcjach. Byli skuteczniejsi od rywali w ataku, popełniali mniej błędów. W efekcie utrzymywali przewagę (16:11, 21:15), a w końcówce kontrolowali sytuację. W ostatniej akcji seta skutecznie zaatakował Kwolek (25:19).

W drugiej partii zawiercianie mieli przewagę na początku (10:8). Rzeszowianie odrobili straty po asie Jakuba Kochanowskiego (11:11), ale od stanu 13:13 stanęli w miejscu. Poszła punktowa seria przy zagrywkach Miguela Tavaresa (17:13), później kolejna – przy serwisach Kwolka (22:14) i gospodarze znów mieli sytuację pod kontrolą. Po kolejnych przegranych akcjach w ekipie z Rzeszowa było coraz bardziej nerwowo... W ostatniej akcji seta zawiercianie zatrzymali rywali blokiem (25:16). Gospodarze w tej odsłonie byli skuteczniejsi w ataku i punktowali rywali zagrywką (5–1).

Rzeszowianie kolejnego seta rozpoczęli mocno zmobilizowani, uzyskali nawet przewagę (8:11). W środkowej części seta gopodarze odzyskali jednak inicjatywę (16:14, 20:17). Tym razem losy seta ważyły się niemal do końca. Znów zrobiło się nerwowo, a arbiter uspokajał przyjezdnych żółtą kartką (21:18). Po ataku Macieja Muzaja było 23:21. Zepsuta zagrywka rzeszowian dała rywalom piłkę meczową (24:21), jeszcze odpowiedział Muzaj, ale Tavares zakończył rywalizację efektowną kiwką (25:22).

Skrót meczu Aluron - Resovia:

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (15), Uros Kovacević (13), Bartosz Kwolek (11) – Aluron CMC Warta; Maciej Muzaj (12) – Asseco Resovia. Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (50%–42%), lepiej punktowali zagrywką (10–3) i popełnili mniej błędów własnych (17–25). MVP: Miguel Tavares Rodrigues.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)

Aluron: Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacevic, Miłosz Zniszczoł – Santago Danani (libero) oraz Patryk Łaba, Marcin Waliński. Trener: Michał Winiarski.
Resovia: Klemen Čebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj – Paweł Zatorski (libero) oraz Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Mauricio Borges, Tomasz Piotrowski. Trener: Giampaolo Medei.

Wyniki meczów 26. kolejki PlusLigi:

2023-03-02: BBTS Bielsko-Biała – Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 14:25, 22:25, 23:25)
2023-03-03: Indykpol AZS Olsztyn – Barkom-Każany Lwów 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)
2023-03-04: Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:22)
2023-03-04: Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-04: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin (sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-05: LUK Lublin – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-05: Cerrad Enea Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2023-03-06: GKS Katowice – PSG Stal Nysa (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).