EWBL: Polonia przegrała w półfinale

Koszykarki SKK Polonia Warszawa przegrały z BC Neptunasem Kłajpeda 73:79 (18:25, 18:21, 13:17, 24:16) w pierwszym meczu półfinałowym Europejskiej Ligi Koszykówki kobiet. W niedzielę zagrają w Centrum Sportu Wilanów o trzecie miejsce.

Koszykarki Polonii doznały pierwszej porażki w lidze EWBL. W rundzie zasadniczej wygrały wszystkie siedem spotkań.

Litwinki od początku grały agresywnie w obronie i były skuteczne w ataku. W 25. minucie ich przewaga sięgnęła 17 punktów (55:38). W ostatniej kwarcie ambitnie walczące polonistki pięciokrotnie zmniejszyły przewagę rywalek do 4 pkt (m.in. 68:72, 71:75), ale nie były w stanie doprowadzić do remisu. W ostatniej minucie pewnie wykonująca rzuty wolne Ukrainka Wiktoria Bałaban (6/6) przypieczętowała sukces wicemistrza Litwy.

Polonia spotka się teraz z przegranym z drugiego półfinału, w którym czeski BK Levharti Chomutów zmierzy się z ukraińskim BK Frankiwsk Prykarpatia (godz. 17.30).

SKK Polonia Warszawa - BC Neptunas Kłajpeda 73:79 (18:25, 18:21, 13:17, 24:16).

SKK Polonia: Martyna Leszczyńska 18, Jessica Jackson 15, Andjelina Radic 10, Klaudia Sosnowska 9, Anna Pawłowska 8, Angeliki Vintsilaiou 7, Andreona Keys 6, Marta Mistygacz 0, Sylwia Siemienas 0. Najwięcej dla Neptunasa: Wiktoria Bałaban 19, Ligita Tamutite 14, Linda Ndoli 10.