Perugia podniosła się po dotkliwej klęsce! Zdecydowane zwycięstwo na wyjeździe

Siatkarze Sir Safety Susa Perugia mają komplet zwycięstw w lidze włoskiej.

W spotkaniu 21. kolejki Serie A1 siatkarze Gioiella Prisma Taranto przegrali z Sir Safety Susa Perugia 0:3. Drużyna Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka, która jest zdecydowanym liderem tabeli z kompletem zwycięstw (21–0), podniosła się po dotkliwej porażce w półfinale Pucharu Włoch.

Trener Andrea Anastasi w meczu z Piacenzą wystawił duet przyjmujących Oleg Płotnicki – Kamil Semeniuk. Wilfredo Leon tym razem nie wystąpił. Semeniuk wywalczył dla swojego zespołu 10 punktów (7/15 = 47% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok; 52% pozytywnego przyjęcia).

Gospodarze walczą o utrzymanie, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. W pierwszym secie postawili się jednak faworytom, przegrywając 22:25. W dwóch kolejnych odsłonach siatkarze z Perugii wygrali już jednak pewnie.

Sir Safety Susa Perugia wygrała dwudzieste pierwsze spotkanie w rozgrywkach Serie A1. Ma na koncie 62 punkty (na 63 możliwe), bilans meczów 21–0, sety 63–11. Przed tygodniem siatkarze Perugii sensacyjnie przegrali w półfinale Del Monte Coppa Italia z Gas Sales Bluenergy Piacenza 0:3. Czy to był tylko wypadek przy pracy i drużyna trenera Anastasiego wróciła na ścieżkę zwycięstw?

Prisma Taranto Volley – Sir Safety Susa Perugia 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)