Michał Kwiatkowski 25. w pierwszym etapie wyścigu Tirreno-Adriatico. Włoch górą

Filippo Ganna

Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) wygrał w Lido di Camaiore 1. etap, jazdę indywidualną na czas (11,5 km) kolarskiego wyścigu Tirreno-Adriatico. Najlepszy z trójki Polaków, partner z grupy Włocha, Michał Kwiatkowski był 25., tracąc do triumfatora 1.02 min.

Po raz drugi z rzędu rywalizację w Tirreno-Adriatico zainaugurował etap jazdy indywidualnej na czas w Lido di Camaiore. Trasę liczącą 11,5 km przejechało 174 zawodników. Podobnie jak przed rokiem, zwyciężył Ganna, który do rywalizacji przystąpił jako czwarty od końca.

Pierwszy etap odbywał się głównie w strugach deszczu. Trasa była płaska i prosta, nie sprawiała większych trudności kolarzom. Warunki nie zmniejszały jednak szans głównych pretendentów do zwycięstwa, startujących pod koniec stawki.

W wyścigu bierze udział trójka Polaków. Michał Kwiatkowski zajął 25. miejsce, tracąc do triumfatora 1.02 min. Maciej Bodnar (TotalEnergies) był 27. - 1.05, a Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) 139. - 2.02.

"Wyścig Dwóch Mórz" zakończy się w niedzielę etapem ze startem i metą w San Benedetto del Tronto (154 km).