Trefl górą w Lubinie! Siatkarze zagrali z białymi wstążeczkami

Mariusz Wlazły

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali u siebie z Treflem Gdańsk 2:3 (25:23, 23:25, 27:25, 19:25, 12:15). Zawodnicy obu drużyn podczas meczu mieli przypięte do strojów białe wstążeczki, dzięki którym wyrazili sprzeciw wobec przemocy stosowanej względem kobiet.

Warto przypomnieć, że środowe spotkanie PlusLigi było wyjątkowe. Z okazji Dnia Kobiet siatkarze obu ekip mieli przypięte do strojów białe wstążeczki. Były one symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej względem kobiet.

Pierwszy set tego spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły prezentowały zbliżony poziom, przez co żadna z ekip nie była w stanie odskoczyć przeciwnikom. Mimo to pod koniec partii drużyna Cuprum zdobyła kilka punktów z rzędu i potrafiła sięgnąć po zwycięstwo w tym secie (25:23). Szczególnie dobrze na parkiecie prezentował się Adam Lorenc, który w pierwszej części spotkania zdobył sześć punktów.

Gra w drugiej odsłonie tego spotkania również toczyła się punkt za punkt. O zwycięstwie Trefla w tej części meczu (25:23) zadecydowała dobra dyspozycja Jingyin Zhang. Pochodzący z Chin siatkarz w drugim secie zdobył osiem punktów. Między innymi dzięki jego grze goście doprowadzili do wyrównania.

W trzecim secie kibice zgromadzeni w hali w Lubinie również nie mogli narzekać na brak emocji. Trefl bardzo dobrze grał blokiem. Mimo to gospodarze potrafili znaleźć odpowiedź na bardzo skuteczną grę rywali w defensywie. Zawodnicy Cuprum ostatecznie wygrali trzeciego seta 27:25.

Siatkarze Trefla jednak nie mieli zamiaru oddać tego zwycięstwa za darmo. Podopieczni Igora Juricica bez większych problemów triumfowali w czwartej części meczu (25:19) i tym samym doprowadzili do tie-breaka. W ostatniej odsłonie chłodniejszą głowę zachowali zawodnicy Trefla (15:12), dzięki czemu sięgnęli po zwycięstwo w tym zaciętym starciu.

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 2:3 (25:23, 23:25, 27:25, 19:25, 12:15).

Cuprum Lubin: Aleksander Berger, Paweł Pietraszko, Adam Lorenc, Wojciech Ferens, Kajetan Kubicki, Florian Krage - Kamil Szymura (libero) - Remigiusz Kapica, Damian Czetowicz.Ilia Kowalow.

Trefl Gdańsk: Jan Franchi Martinez, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Bołądź, Mikołaj Sawicki, Patryk Niemiec, Lukas Kampa – Luke Perry (libero) – Jingyin Zhang, Kamil Droszyński.