Niespodzianka w PlusLidze! Faworyt przegrał do zera

GKS Katowice w znakomitym stylu rozprawił się z PSG Stalą Nysa w ostatnim meczu 26. kolejki PlusLigi.

GKS Katowice w znakomitym stylu rozprawił się z PSG Stalą Nysa w ostatnim meczu 26. kolejki PlusLigi. Siatkarze Grzegorza Słabego niespodziewanie pokonali gości 3:0. Dzięki wygranej katowiczanie umocnili się na 12. pozycji w tabeli. Z kolei przyjezdni wciąż nie są pewni gry w fazie play-off.

Premierowa odsłona od początku do końca należała do gospodarzy, którzy grali dobrze w każdym elemencie. Najbardziej widoczny był Damian Domagała, który do czterech punktów z ataku, dołożył skuteczny blok. Seta asem serwisowym zakończył Gonzalo Quiroga (25:17).

To właśnie argentyński przyjmujący był czołową postacią katowiczan w drugiej partii. Atakował ze skutecznością 55 procent, co przełożyło się na sześć punktów. Wtórowali mu Jakub Szymański i Domagała. To przede wszystkim dzięki temu trio - zespół prowadzony przez trenera Słabego zwyciężył w tym secie do 19.

Wydawało się, że siatkarze z Nysy nawiążą rywalizację z gospodarzami w kolejnej odsłonie. Nic bardziej mylnego. Od stanu 11:11, GKS wrzucił piąty bieg. Wielki w tym udział Quirogi, który nie tylko świetnie radził sobie w ataku, ale również potrafił niepokoić rywali zagrywką. Po jego asie serwisowym miejscowi prowadzili już 17:12. Przewagi nie oddali już do końca, zwyciężając 25:19.

MVP spotkania został wybrany Quiroga. Argentyńczyk zdobył 17 punktów.

Ekipie Daniela Plińskiego nie udało się zrewanżować za porażkę z drugiej połowy listopada. Wówczas w Nysie katowiczanie wygrali 3:2.

GKS Katowice - PSG Stal Nysa 3:0 (25:17,25:19, 25:19)

GKS Katowice: Sebastian Adamczyk, Damian Domagała, Marcin Kania, Gonzalo Quiroga, Georgi Seganow, Jakub Szymański - Bartosz Mariański (libero) - Wiktor Mielczarek

PSG Stal Nysa: Michał Gierżot, Dominik Kramczyński, Kamil Kwasowski, Wassim Ben Tara, Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski - Kamil Dembiec (libero) - Jakub Abramowicz, Szymon Biniek, Rafał Buszek, Zouheir El Graoui, Konrad Jankowski, Kento Miyaura, Patryk Szczurek