Tyson Fury postawił warunek Ołeksandrowi Usykowi w sprawie podziału zysków

Sporty walki
Tyson Fury postawił warunek Ołeksandrowi Usykowi w sprawie podziału zysków
fot. PAP
Tyson Fury

Brytyjczyk Tyson Fury jest zainteresowany walką z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem o tytuł niekwestionowanego mistrza świata bokserskiej wagi ciężkiej tylko wtedy, gdy do niego trafi 70 procent zysków.

Usyk i Fury są niepokonani na zawodowych ringach. Wprawdzie Brytyjczyk, do którego należy pas federacji WBC, po ubiegłorocznym zwycięstwie nad Dillianem Whyte'em ogłosił przejście na sportową emeryturę, ale już kilka razy wspominał, że zmiana decyzji wchodzi w grę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzyni świata zarabia fortunę w serwisie dla dorosłych! Teraz zdradziła, dlaczego ciągle uprawia sport (ZDJĘCIA)

 

Z kolei Usyk, czempion organizacji WBO, WBA i IBF, w sierpniu po raz drugi pokonał Brytyjczyka Anthony'ego Joshuę i nie ukrywał zainteresowania pojedynkiem z "Królem Cyganów".

 

Najnowszą ofertą obozu Ukraińca był podział zysków w stosunku 60:40 na korzyść zwycięzcy, ale według Aleksandra Krassiuka, menedżera Usyka, strona przeciwna odrzuciła tę propozycję.

 

Fury swoją wizję przedstawił w piątek w mediach społecznościowych.

 

"Słyszę te wszystkie opowieści o podziale pół na pół, o tym, jak Tyson jest chciwy, itd. Ale z mojego punktu widzenia, Usyk i jego team są warci 30 procent. Dlatego albo przyjmujesz ofertę, albo będziesz walczył z Danielem Dubois za marne kilka milionów dolarów. Jeśli chcesz zarobić naprawdę duże pieniądze, to przyjdź i stań do walki z Królem Cyganów" - przekazał Brytyjczyk i zaznaczył, że za każdy kolejki dzień zwłoki w podjęciu decyzji będzie odliczał jeden procent od proponowanych 30.

 

Wspomniany przez niego Dubois jest posiadaczem tytułu WBA i obowiązkowym pretendentem do walki z Usykiem o pas tej federacji.

 

Na potencjalne starcie Fury'ego z Usykiem jest zarezerwowana data 29 kwietnia, a do pojedynku miałoby dojść prawdopodobnie w Londynie.

 

Ostatnim bokserem, który posiadał jednocześnie wszystkie tytuły mistrza świata w wadze ciężkiej był Lennox Lewis w latach 1999-2000.

psz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie