Siatkarska gwiazda podjęła decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w kolejnym sezonie

Siatkówka
Siatkarska gwiazda podjęła decyzję! Wiadomo, gdzie zagra w kolejnym sezonie
fot. Cyfrasport
Kiera Van Ryk grała w Developresie Rzeszów w sezonie 2020/21.

Turecki klub THY Stambuł przedłużył kontrakt z jedną ze swych czołowych zawodniczek. Kiera Van Ryk pozostanie w drużynie na kolejny sezon. Kanadyjska atakująca jest znana polskim kibicom m.in. z występów w Developresie Rzeszów.

Kiera Van Ryk pochodzi z New Westminster, uczyła się na University of British Columbia, a później występowała w drużynie UBC Thunderbirds (2017–19). W 2019 roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt – z włoskim Volley Bergamo.

 

Zobacz także: Nowy trener reprezentacji siatkarek! Włoch poprowadzi Polki w kwalifikacjach olimpijskich

 

Później reprezentowała barwy Developresu Rzeszów (2020–21), z którym wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Był to świetny sezon w jej wykonaniu, znakomicie prezentowała się zwłaszcza w jego końcówce. Zdobyła 558 punktów i była trzecią najlepiej punktującą zawodniczką Tauron Ligi. Potwierdzeniem świetnej dyspozycji było 9 statuetek MVP, które kanadyjka otrzymała w tamtym sezonie.

 

W 2021 roku przeniosła się do THY Stambuł. Jak się okazuje, będzie reprezentowała barwy tego klubu również w trzecim, kolejnym sezonie – 2023/24.

 

 

– Cieszymy się, że możemy kontynuować przez kolejny sezon współpracę z naszą zawodniczką, który gra w drużynie od dwóch lat. Van Ryk to jedno z nazwisk, które odegrały ważną rolę w sukcesie naszego zespołu dzięki swoim występom na boisku – powiedział sekretarz generalny THY Abdullah Kelkitli.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie