WTA w Indian Wells: Magda Linette i Caty McNally w ćwierćfinale

Magda Linette w parze z Caty McNally pokonały duet Desirae Krawczyk/Demi Schuurs w meczu 2. rundy turnieju debla kobiet w Indian Wells. Polsko-amerykańska para triumfowała po tie-breaku.

Pierwsze pięć gemów spotkania to wygrane serwujących. Trzeba jednak podkreślić, że wygrywanie poszczególnych partii dużo łatwiej przychodziło parze Krawczyk/Schuurs. W szóstym gemie przyszło przełamanie Polki i Amerykanki, jednak już w kolejnej odsłonie straciły one wypracowaną przewagę. Do końca seta Linette i jej partnerka nie ugrały już gema i ostatecznie przegrały 4:6.

Druga odsłona spotkania przebiegła już absolutnie pod dyktando Linette i McNally, które trzykrotnie przełamały rywalki i wygrały 6:1. W tie-breaku prowadziły już 7:3, by przegrać kolejne 5 piłek. To nie był jednak koniec emocji. Polsko-amerykańska para wróciła do gry i doprowadziła do remisu, a następnie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając 11:9

Polka i Amerykanka w pierwszej rundzie pokonały Alicję Rosolską i Monikę Niculescu 6:3, 6:2. Linette w sobotę pożegnała się z turniejem singlistek, przegrywając w dwóch setach z Emmą Raducanu.

Linette/McNally - Krawczyk/Schuurs 2:1 (4:6, 6:1, 11:9)