WTA w Indian Wells: Iga Świątek - Emma Raducanu. Kiedy mecz? O której godzinie?

Iga Świątek

Przed Igą Świątek kolejny mecz podczas turnieju WTA w Indian Wells. Liderka światowego rankingu już niebawem zagra o ćwierćfinał, a jej rywalką będzie pogromczymi Magdy Linette z drugiej rundy Emma Raducanu. Kiedy i o której mecz Świątek - Raducanu?

Świątek, która w pierwszej rundzie nie musiała z nikim rywalizować, w drugiej bez większych problemów pokonała Amerykankę Claire Liu 6:0, 6:1. O wiele trudniejsze zadanie Polka miała w 1/16 finału. Wówczas zmierzyła się z triumfatorką US Open z 2019 roku Biancą Andreescu. Spotkanie było bardzo zacięte, zwłaszcza w drugim secie. W pierwszej partii Świątek wygrała 6:3, aby w kolejnej zwyciężyć 7:6 (7:1).

Najlepsza tenisistka na świecie już niedługo zagra kolejny mecz z triumfatorką US Open, która dokonała tej sztuki w 2021 roku, a więc rok wcześniej zanim ten wielkoszlemowy turniej padł łupem Świątek. Mowa o Raducanu, któa obecnie w rankingu WTA plasuje się na 77. lokacie. 20-letnia Brytyjka o rumuńsko-chińskich korzeniach w drugiej rundzie wygrała w dwóch setach z Linette, natomiast w trzeciej pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię.

Obie zawodniczki miały już okazję ze sobą rywalizować. W 2018 roku jako nastolatki zmierzyły się w ćwierćfinale juniorskiego Wimbledonu, w którym Świątek wygrała 6:0, 6:1, a następnie wygrała cały turniej. W kwietniu zeszłego roku Polka pokonała Raducanu 6:4, 6:4 w ćwierćfinale WTA w Stuttgarcie i również niedługo później cieszyła się z triumfu w całych zmaganiach.

Kiedy i o której mecz Świątek - Raducanu?

Pojedynek triumfatorek dwóch ostatnich turniejów US Open zapowiada się arcyciekawie, a stawką jest ćwierćfinał WTA w Indian Wells. Mecz rozpocznie się najwcześniej o godz. 4:00 z wtorku na środę czasu polskiego.