Polska - Albania jednak nie na PGE Narodowym? Nagły zwrot akcji

Piłka nożna

Pod koniec lutego prezes PZPN Cezary Kulesza, w rozmowie z dziennikarzem Polsatu Sport Przemysławem Iwańczykiem, poinformował, że mecz Polska - Albania, w ramach eliminacji Euro 2024, odbędzie się na PGE Narodowym. Na niespełna dwa tygodnie przed spotkaniem kwestia gry na tym obiekcie po raz kolejny została jednak podważona.

PGE Narodowy został wyłączony z użytkowania w listopadzie 2022 roku, ze względu na usterkę dachu. W lutym bieżącego roku prezes Kulesza poinformował, że reprezentacja Polski powróci na swój "domowy obiekt" już na mecz z Albanią. Na niespełna dwa tygodnie przed spotkaniem eliminacji mistrzostw Europy 2024 sprzeciw wobec tego planu wyraził jednak powiatowy nadzór budowlany, będący zdania, że do chwili ostatecznego zakończenia naprawy dachu na stadionie nie powinny odbywać się jakiekolwiek imprezy masowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomasz Hajto: Wobec Fernando Santosa mam czterokrotnie większe wymagania niż wobec polskich trenerów

 

"Do czasu usunięcia wszystkich nieprawidłowości dotyczących konstrukcji dachu na stadionie nie powinny się odbywać imprezy masowe" - powiedziała na łamach "Gazety Wyborczej", pełniąca obowiązki powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w Warszawie Joanna Gąsiorowska.

 

Ostateczną decyzję, czy spotkanie będzie mogło odbyć się na PGE Narodowym ma podjąć warszawski ratusz, gdyż to on jest organem orzekającym o możliwości organizacji imprez masowych. Stanowisko powiatowego nadzoru budowlanego może jednak przekreślić szansę na rozgeranie meczu właśnie na tym obiekcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przełom ws. asystenta Santosa? Kulesza już tego nie kryje! "Ja za niego nie wybiorę"

 

Mecz z Albanią odbędzie się 27 marca. Trzy dni wcześniej podopieczni Fernando Santosa zagrają w Pradze z Czechami.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie