Deklasacja! Szokujący wynik meczu Feyenoord Rotterdam - Szachtar Donieck

Feyenoord wygrał na swoim stadionie 7:1

W Rotterdamie rozegrany został mecz rewanżowy 1/8 finału Ligi Europy. Po pierwszym spotkaniu, które zakończyło się remisem 1:1, nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się w Holandii. Gospodarze wygrali 7:1!

Już w pierwszych minutach wynik otworzył napastnik Santiago Gimenez. Przed przerwą na listę strzelców dwukrotnie zapisał się jeszcze Orkun Kokcu. W drugiej połowie zdobywanie goli kontynuował Oussama Idrissi, również dwukrotnie trafiając do bramki Szachtara Donieck. Ostatnie dwie bramki dla gospodarzy zdobyli Alireza Jahanbakhsh i Danilo.

Piłkarze ukraińskiego klubu przez większość meczu wydawali się być nieobecni, jeśli chodzi o ofensywę. Przez 90 minut oddali zaledwie dwa celne strzały, z czego jeden z nich zamieniony został przez Kevina Kelsy'ego z Wenezueli na bramkę honorową.

W barwach gospodarzy grał Sebastian Szymański. Polak zaliczył asystę przy trafieniu na 2:0. Szymański został zmieniony w 58. minucie.

Feyenoord Rotterdam - Szachtar Donieck 7:1 (3:0)

Bramki: Santiago Gimenez 9, Orkun Kokcu 24, 38 (k), Oussama Idrissi 49, 60, Alireza Jahanbaksh 64, Danilo 67 - Kevin Kelsy 87