Fenomenalna końcówka Lecha! Pewny awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji

Lech dopełnił formalności w Szwecji. Pewny awans "Kolejorza"

Lech Poznań awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Ekipa mistrza Polski pokonała na wyjeździe Djurgardens IF 3:0. Warto podkreślić, że poznaniacy zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry. Ostatecznie w dwumeczu padł wynik 5:0 dla "Kolejorza".

Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie w czwartej minucie gry. Tuż nad bramką uderzył Joel Asoro. Lech odpowiedział kilka minut później za sprawą groźnego uderzenia Mikaela Ishaka, po którym piłka trafiła w słupek.

Najważniejsze wydarzenie w pierwszej połowie miało miejsce w jej końcówce. Marcus Danielson sfaulował wychodzącego na wolne pole Afonso Sousę. Początkowo sędzia pokazał Szwedowi żółtą kartkę, lecz po obejrzeniu akcji w powtórce postanowił zmienić decyzję. Środkowy obrońca Djurgardens IF otrzymał czerwony kartonik i musiał opuścić boisko.

Po tym zdarzeniu sytuacja szwedzkiej ekipy znacząco się pogorszyła. Musieli odrobić dwa gole grając w osłabieniu. "Kolejorz" jednak nie pozwolił na to. W drugiej połowie mieli kilka okazji, aby wyjść na prowadzenie. Już w 48. minucie w poprzeczkę trafił Filip Szymczak. Później dogodnych sytuacji do strzelenia gola nie wykorzystywali Murawski, Skóraś i Ishak.

W końcu jednak drużyna mistrza Polski dopięła swego. W 77. minucie gry piłkę w pole karne z lewego skrzydła zagrał Pedro Rebocho. Tam znalazł się niepilnowany Filip Marchwiński, który precyzyjnym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Wówczas stało się jasne, że losy dwumeczu są przesądzone.

10 minut później gospodarze trafili do siatki, ale strzelec gola znalazł się na pozycji spalonej. W doliczonym czasie gry poznaniacy dołożyli drugą bramkę. Szybki atak drużyny Johna van den Broma wykończył Nika Kwekweskiri. Chwilę potem było już 3:0. Po wznowieniu spotkania "Kolejorz" błyskawicznie ruszył do pressingu. Po odbierze piłki Kwekweskiri zagrał do Skórasia, który posłał piłkę do siatki i postawił kropkę nad "i". W dwumeczu mistrz Polski wygrał 5:0 i w znakomitym stylu zameldował się w ćwierćfinale Ligi Konferencji.

Djurgardens IF - Lech Poznań 3:0 (0:0)

Bramki: Marchwiński 77, Kwekweskiri 90+2, Skóraś 90+3

Djurgardens IF: Jacob Zetterstroem – Piotr Johansson, Jesper Loefgren, Marcus Danielson, Elias Andersson (82. Pierre Neurath Bengtsston) – Hampus Finndell, Rasmus Schueller, Magnus Eriksson (65. Besard Sabovic) – Haris Radetinac, Joel Asoro (74. Jacob Bergstroem), Gustav Wikhelm (82. Carlos Moros Gracia)

Lech Poznań: Filip Bednarek – Joel Pereira, Bartosz Salamon, Antonio Milic, Pedro Rebocho – Filip Szymczak (73. Adriel Ba Loua), Jesper Karlstroem (73. Filip Dagerstal), Afonso Sousa (67. Filip Marchwiński), Radosław Murawski (67. Nika Kwekweskiri), Michał Skóraś – Mikael Ishak (80. Artur Sobiech)

Żółte kartki: Radetinac, Anderson, Sabovic - Karlstroem, Murawski, Sousa, Szymczak, Sobiech

Czerwona kartka: Danielson (44, za faul)