Tauron Liga: Zdecydowane zwycięstwo siatkarek z Kalisza

Siatkarki Energa MKS Kalisz Karolina Fedorek i Alicja Grabka oraz Regiane Bidias z #VolleyWrocław podczas meczu 20. kolejki Tauron Ligi.

W spotkaniu inaugurującym 20. kolejkę Tauron Ligi Energa MKS Kalisz wygrała z #VolleyWrocław 3:0. Dzięki temu zwycięstwu siatkarki z Kalisza umocniły się na piątym miejscu w tabeli.

Premierowa odsłona przyniosła ciekawą rywalizację obu ekip, które dobrze prezentowały się w polu serwisowym. Gra toczyła się przy przewadze drużyny z Kalisza, ale siatkarki #VolleyWrocław długo trzymały punktowy kontakt z rywalkami. Ważna dla losów seta była seria od stanu 18:17 do 21:17 zwieńczona asem Aleksandry Rasińskiej. W końcówce gospodynie utrzymały przewagę, a w ostatniej akcji seta Karolina Drużkowska skutecznie zaatakowała z przechodzącej piłki (25:19).

W drugiej partii gospodynie błyskawicznie wypracowały sobie znaczącą zaliczkę (10:2). Efektowny początek ustawił seta, bo w dalszej jego części przyjezdne nie były w stanie zagrozić kaliszankom. Dominacja ekipy Energa MKS trwała w najlepsze, a w końcówce różnica sięgnęła dziesięciu oczek (23:13). Punktowy blok ustalił wynik na 25:14.

Początek trzeciego seta to wyrównana gra obu ekip (7:7), później jednak poszła seria gospodyń przy zagrywkach Alicji Grabki (12:7). Wrocławianki nie rezygnowały, ale miały problem ze skończeniem ataków. W końcówce zdołały jednak złapać punktowy kontakt z rywalkami (21:20). Cztery kolejne punkty zapisała na swym koncie Energa MKS. Dwa skuteczne ataki, blok i uderzenie Karoliny Fedorek z przechodzącej piłki przyniosły decydujące punkty (25:20).

Skrót meczu Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław:

Najwięcej punktów: Karolina Fedorek (17), Aleksandra Rasińska (15), Karolina Drużkowska (12) – Energa MKS; Julia Szczurowska (16), Regiane Bidias (10) – #VolleyWrocław. MVP: Izabela Lemańczyk.

Energa MKS Kalisz – #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

Energa MKS: Zuzanna Kuligowska, Karolina Fedorek, Alicja Grabka, Karolina Drużkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Rasińska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Katarzyna Wawrzyniak, Alina Bartkowska. Trener: Marcin Widera.
#VolleyWrocław: Dominika Witowska, Julia Szczurowska, Barbara Cembrzyńska, Joanna Pacak, Lucie Muhlsteinova, Regiane Bidias – Magdalena Saad (libero) oraz Joanna Chorąża, Adrianna Szady, Julia Stancelewska. Trener: Michal Masek.