ME U-23 w zapasach: Kapitalny występ reprezentantki Polski. Jest złoto!

Sporty walki
Wiktoria Chołuj sięgnęła po złoto ME U-23

Wiktoria Chołuj zdobyła w Bukareszcie zloty medal zapaśniczych mistrzostw Europy zawodniczek do lat 23. W finale Polka pokonała Ukrainkę Irynę Zabłocką 11:0.

To był znakomity występ zapaśniczki trenowanej w AKS Białogard przez Cezarego Jastreba. Jego podopieczna nie straciła w turnieju ani jednego punktu technicznego. W ćwierćfinale zwyciężyła Rumunkę Paulę Rotaru 11:0, a w półfinale Węgierkę Noemi Szabados 7:0.

Drugi medal brązowy wywalczyła Szwedka Tindra Sjoeberg.

W klasyfikacji punktowej Polska sklasyfikowana została na dziewiątym miejscu - 57 pkt. Wyżej znalazły się Ukraina - 158, Turcja - 129, Rumunia - 123, Francja - 92, Azerbejdżan - 78, Włochy - 77, Węgry - 71 i Niemcy - 64. Punktowały zawodniczki z 23 spośród 24 startujących krajów.

O medale Polacy walczyć będą teraz w stylu wolnym. Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.