PlusLiga: Zwycięstwo Aluronu CMC Warty Zawiercie z Barkomem Każany Lwów

W meczu 28. kolejki PlusLigi Warta Zawiercie pokonała Barkom Każany Lwów. Zawiercianie wygrali w czterech setach i w tabeli zajmują 2. pozycję.

Aluron miał za sobą trudny terminarz. W ostatnich tygodniach zawiercianie odpadli z rozgrywek Ligi Mistrzów po dwumeczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie pokonali Wartę także w półfinale Pucharu Polski. W PlusLidze przyszły ważne wygrane z Asseco Resovią i Treflem Gdańsk. Barkom po serii pięciu porażek z rzędu w końcu przełamał się w poprzednim tygodniu. Siatkarze ze Lwowa wygrali z Luk Lublin.

W pierwszym secie faworyci absolutnie zdominowali przeciwników. Wygrywali przez praktycznie całą partię i ostatecznie zwyciężyli 25:14. Kolejna odsłona to znowu koncert jednej drużyny. Warta bardzo dobrze serwowała i tym razem wygrała do 13.

Barkom obudził się w trzeciej partii i ku zaskoczeniu w bardzo łatwy sposób wygrał do 17. Był to jedynie wypadek przy pracy dla gospodarzy, którzy w czwartym secie nie dali szans przyjezdnym. W ekipie Aluronu najlepiej punktowali Dawid Dulski i Bartosz Kwolek.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Barkom Każany Lwów 3:1 (25:14, 25:13, 17:25, 25:15).

Aluron CMC Warta Zawiercie: Dawid Dulski, Uros Kovacevic, Bartosz Kwolek, Krzysztof Rejno, Miguel Tavares, Miłosz Zniszczoł - Santiago Danani (libero) - Tomasz Kalembka, Patryk Łaba, Marcin Waliński

Barkom Każany Lwów: Julius Firkal, Murat Jenipazar, Jonas Kwalen, Artem Smolar, Władysław Szczurow, Wasyl Tupczi - Dmytro Kanajew (libero) - Ołeksij Hołowen, Witalij Kuczer, Bohdan Mazenko, Ołeh Szewczenko.