PŚ w biathlonie: Herrmann-Wick najlepsza w Oslo. Niemka z małą Kryształową Kulą

Niemka Denise Herrmann-Wick wygrała w Oslo sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata i zdobyła małą Kryształową Kulę. Na podium stanęły też Szwedki: Hanna Oeberg i Anna Magnusson. Joanna Jakieła była 39., Natalia Sidorowicz - 56., zaś Anna Mąka - 73.

Herrmann-Wick była bezbłędna na strzelnicy i triumfowała czasem 21.06,5. Oeberg straciła do niej 3,5 sekundy, a Magnusson była wolniejsza o 33,1 s.

Jakieła miała jedną karną rundę i straciła do zwyciężczyni 1.41,2 s. Sidorowicz miała stratę 2.13,2. Najgorzej z biało-czerwonych wypadła Mąka, która pokonała trzy karne rundy i była gorsza od Herrmann-Wick o dwie minuty i 40 sekund.

Triumfatorka sobotniej rywalizacji po sezonie kończy karierę i nie kryła wzruszenia po zwycięstwie w ostatnim sprincie. Reprezentantka Niemiec zgromadziła 400 pkt w tej konkurencji. Druga w klasyfikacji sprintu była Włoszka Dorothea Wierer - 314 pkt, a trzecie miejsce zajęła Francuzka Julia Simon - 295 pkt.

W generalnej klasyfikacji Pucharu Świata z dorobkiem 1048 pkt prowadzi Simon, która w niedzielę odbierze Kryształową Kulę.

Za nią plasują się Włoszki Wierer - 877 i Lisa Vittozzi - 854. Najlepsza z Polek Kamila Żuk ma 82 pkt i sklasyfikowana jest na 50. miejscu. Jakieła wywalczyła 36 pkt i jest 64. Natomiast Mąka z dorobkiem 15 pkt zajmuje 77. lokatę.

W niedzielę w Oslo odbędą się biegi ze startu wspólnego, ostatnie konkurencje tej edycji PŚ.