Co z finałem Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym? Rzecznik PZPN zabrał głos

Piłka nożna
Co z finałem Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym? Rzecznik PZPN zabrał głos
Fot. Cyfrasport
Co z finałem Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym? Rzecznik PZPN zabrał głos

Polski Związek Piłki Nożnej zapowiada, że złoży odpowiednie dokumenty dotyczące organizacji majowego finału Pucharu Polski oraz czerwcowego meczu towarzyskiego reprezentacji na PGE Narodowym. Na razie stołeczny ratusz wydał zgodę dotyczącą tylko spotkania z Albanią 27 marca.

W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał pozytywną decyzję odnośnie zorganizowania na PGE Narodowym imprezy masowej, z zastrzeżeniami wynikającymi z wytycznych zawartych w decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego

 

Oznacza to, że mecz Polska - Albania 27 marca w eliminacjach Euro 2024, jeśli nie będzie wyjątkowo silnego wiatru, może się tam odbyć.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kadrowicze odbyli pierwszy trening pod okiem Fernando Santosa

 

Jednocześnie odmówiono pozwolenia na finał Fortuna Pucharu Polski, który ma odbyć się 2 maja, a także na towarzyskie spotkanie reprezentacji Polski 16 czerwca (na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem biało-czerwonych).

 

"Złożyliśmy jeden wniosek na trzy mecze. Mamy zgodę na pierwszy, ten z Albanią, ponieważ na razie nie byliśmy w stanie złożyć wszystkich wymaganych dokumentów. Po prostu nie było czasu. Dostarczyliśmy dokumenty dotyczące spotkania z Albanią, bo upływa wymagany termin siedmiu dni do meczu" - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer kadry narodowej Jakub Kwiatkowski.

 

"Na pozostałe dwa mecze, majowy i czerwcowy, złożymy dokumenty w odpowiednim terminie" - dodał.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie