Sensacyjna porażka Perugii! Klub Polaków przegrał w ćwierćfinale ligi

Sir Safety Perugia sensacyjnie przegrała 2:3 z Allianz Milano w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym włoskiej SuperLega.

Sir Safety Perugia sensacyjnie przegrała 2:3 z Allianz Milano w drugim spotkaniu ćwierćfinałowym włoskiej SuperLega. Na boisku pojawili się Wilfredo Leon, który był liderem swojego zespołu oraz Kamil Semeniuk, który został zmieniony w połowie meczu. To dopiero druga porażka podopiecznych trenera Andrei Anastasiego w tym sezonie.

Pierwsze dwa sety to niespodziewana dominacja skazywanego na porażkę Allianz Milano. W drużynie z północy Włoch świetnie spisywali się Yuki Ishikawa, który w pierwszej partii zdobył aż dziewięć punktów oraz Osniel Melgarejo, który wspomagał utalentowanego Japończyka w ofensywnych działaniach. Perugia za to miała swoje problemy, a najbardziej cierpiał na boisku Kamil Semeniuk, który nie mógł dobić się do boiska rywali.

Dominacja mediolańczyków trwała w najlepsze, a dwa wygrane sety zapowiadały niespodziankę. Wtedy jednak zmienników wezwał do gry trener Andrea Anastasi i wpuścił na boisko Ołeha Płotnickiego w miejsce Semeniuka oraz Kamila Rychlickiego w miejsce Jesusa Herrery. Wprowadzone zmiany pomogły, ale wciąż największy ciężar gry brał na siebie Wilfredo Leon. Reprezentant Polski był celem zagrywek swoich rywali, ale wytrzymywał presję i wspomagał swoją ekipę, zwłaszcza w ataku.

W końcu po dwóch przegranych partiach do 25 i 21, to półfinalista Ligi Mistrzów i jeden z faworytów do wygrania krajowych rozgrywek nawiązał kontakt ze swoim przeciwnikiem. Dwa zwycięstwa w setach do 21 i 18 zapowiadały niezwykle emocjonującą walkę w tie-breaku, a kibice zgromadzeni w mediolańskiej hali z pewnością nie byli zawiedzeni przebiegiem spotkania.

Piąta partia to prawdziwe show po obu stronach siatki. W ekipie Allianz Milano brylowali przede wszystkim Jean Patry oraz Melgarejo, z kolei po stronie Perugii prym wiedli Rychlicki i Leon. Na nieznaczne prowadzenie w końcówce wysunęli się gospodarze i przy stanie 13:11 czas wziął Anastasi. To jednak nie pomogło jego drużynie, która ostatecznie przegrała w całym spotkaniu. Była to zaledwie druga porażka podopiecznych włoskiego trenera w tym sezonie.

Obecnie stan rywalizacji w ćwierćfinale wynosi 1-1. Do półfinału awansuje zespół, który jako pierwszy wygra trzy spotkania.

Allianz Milano - Sir Safety Perugia 3:2 (27:25, 25:21, 21:25, 18:25, 15:13)