Czechy - Polska: Mobilizacja policji przed meczem w Pradze

Piłka nożna
Czechy - Polska: Mobilizacja policji przed meczem w Pradze
fot. PAP
Mobilizacja policji przed meczem w Pradze

Kilkuset policjantów będzie zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa wokół stadionu w Pradze Fortuna Arena Eden, gdzie w piątek odbędzie się mecz kwalifikacyjny piłkarskich mistrzostw Europy Czechy - Polska - poinformowała rzeczniczka praskiej policji Violeta Sirsztiova.

Stadion, który może pomieścić prawie 20 tys. osób, jest w pełni wyprzedany. Zostanie otwarty w piątek o 18.45, mecz rozpocznie się o 20.45. Policja zaapelowała o korzystanie z transportu publicznego, ponieważ wokół stadionu jest niewiele miejsc parkingowych. - Przy wejściu na teren obiektu organizatorzy będą sprawdzać wszystkich kibiców i dlatego na mecz należy przybyć z dużym wyprzedzeniem - napisała Sirsztiova.

 

ZOBACZ TAKŻE: El. Euro 2024: Transmisje TV i streamy online 1. i 2. kolejki. Gdzie oglądać mecze?

 

Ruch kibiców w okolicy stadionu klubu piłkarskiego Slavia w Pradze będzie przez cały dzień monitorowany przez funkcjonariuszy policji, którzy zapewnią im eskortę na miejsce meczu. W działania zabezpieczające zaangażowani będą policjanci z różnych wydziałów: kryminalnego, ruchu drogowego, zespołu antykonfliktowego, w składzie którego znajdują się negocjatorzy.

 

Będą też policjanci z psami i na koniach. Będą oni nie tylko nadzorować ochronę porządku publicznego, ale także dbać o bezpieczeństwo i płynność ruchu drogowego. Rzeczniczka podkreśliła, że przed rozpoczęciem meczu i po jego zakończeniu będą tworzyć się korki.

SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie