Liga Mistrzyń: Eczacibasi Dynavit Stambuł - Developres Bella Dolina Rzeszów. Transmisja TV i stream online

Czy siatkarki z Rzeszowa zdołają dokonać niemożliwego?

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzyń zawodniczki Developresu Bella Dolina Rzeszów postarają się odwrócić losy rywalizacji z tureckim Eczacibasi Dynavit Stambuł. Zadanie będzie niezwykle trudne, zarówno ze względu na porażkę w pierwszym meczu u siebie, jak i klasę rywalek. Transmisja TV i stream online meczu Eczacibasi Dynavit Stambuł - Developres Bella Dolina Rzeszów w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na Podpromiu zdecydowanie lepsze okazały się siatkarki Eczacibasi Stambuł. W pierwszym secie szybko wypracowały sobie przewagę, głównie dzięki wysokiej skuteczności w ataku (57 procent, przy 38 rzeszowianek), utrzymując ją aż do końca (19:25). W drugim nastąpiło przebudzenie podopiecznych Stephane'a Antigi i mimo serii, jaką Turczynki złapały w połowie seta, udało się dowieźć prowadzenie (25:22).

Trzecia odsłona stanowiła popis podrażnionych przeciwniczek, które zakończyły ją do 16, natomiast kolejny set okazał się najbardziej emocjonujący, gdyż gospodynie, mimo wyniku 21:24, doprowadziły do gry na przewagi. Ostatecznie jednak uległy 26:28.

W rewanżu Developres czeka twardy orzech do zgryzienia. Strata z pierwszego meczu wydaje się bowiem niebagatelna, a w dodatku o klasie rywalek nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Wystarczy nadmienić, że turecki klub ma na swoim koncie 23 tytuły mistrza kraju, zwycięstwo w Lidze Mistrzyń (2015), dwa triumfy w Pucharze CEV (2018, 2022) oraz dwa w Klubowych Mistrzostwach Świata (2015, 2016).

Eczacibasi znajduje się już jedną nogą w półfinale, jednak być może polskiej ekipie uda się dokonać niemożliwego i wciągnąć ją z powrotem w siatkarski turniejowy niebyt?

Wyniki pierwszych meczów ćwierćfinałów LM siatkarek 2023:

2023-03-14: Developres Bella Dolina Rzeszów – Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (19:25, 25:22, 16:25, 26:28)
2023-03-14: MTV Allianz Stuttgart – Igor Gorgonzola Novara 1:3 (25:21, 16:25, 21:25, 23:25)
2023-03-15: VakifBank Stambuł – Vero Volley Mediolan 3:0 (25:18, 25:19, 25:17)
2023-03-16: Fenerbahce Opet Stambuł – A. Carraro Imoco Conegliano 3:0 (25:19, 25:17, 25:19).

Transmisja meczu Eczacibasi Dynavit Stambuł - Developres Bella Dolina Rzeszów od godziny 16:50 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.