Pomocnik reprezentacji Czech: Roberta Lewandowskiego trzeba odpowiednio "pionować"

Piłka nożna
Pomocnik reprezentacji Czech: Roberta Lewandowskiego trzeba odpowiednio "pionować"
fot. Cyfrasport, Polsat Sport
Lingr: Lewandowskiego trzeba odpowiednio "pionować"

W meczu z Czechami nie będą mogli zagrać kontuzjowani Kamil Glik i Kamil Piątkowski, a występ Jana Bednarka stoi pod znakiem zapytania. - Jeśli Ci doświadczeni polscy piłkarze nie będą mogli zagrać, to swoją szansę dostaną inni i będą chcieli ją wykorzystać. Uważam, że macie w obronie dużą jakość – zapewnia w rozmowie z Polsatsport.pl pomocnik Slavii Praga, Ondrej Lingr, który został powołany do kadry Czech na eliminacyjne mecze z Polską i Mołdawią.

Grzegorz Michalewski: Wszystko na to wskazuje, że ten piątkowy mecz będzie dla obu reprezentacji najważniejszym w tych kwalifikacjach…

 

Ondrej Lingr, pomocnik Slavii Praga: Jest to pierwszy mecz w grupie i jeden z najważniejszych w tych eliminacjach. Mam nadzieję, że rozstrzygniemy go na swoją stronę. Na trybunach będzie świetna atmosfera. Oczywiście widzimy siłę Polski i mamy do was respekt, bo wiemy, że jesteście mocną drużyną. Macie wiele gwiazd i dobrych zawodników, takich jak Robert Lewandowski, więc musimy się świetnie przygotować do tego meczu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Engel mówi o dużym zaskoczeniu. Tak widzi kadrę Santosa

 

Co musicie zrobić, aby Robert Lewandowski nie strzelił gola na Edenie w ten piątkowy wieczór?

 

Musimy przede wszystkim zagrać dobrze z tyłu odpowiednio go "pionować" i pilnować. Mamy doświadczonych i sprawdzonych zawodników i jeśli sobie z nim poradzą, to będzie to właśnie ta droga do sukcesu. Myślimy pozytywnie i będziemy chcieli "urwać" u siebie trzy punkty.

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że zagra Pan w tym meczu w podstawowym składzie. Reprezentacja Polski ma problem ze środkiem obrony. Kamil Glik i inni gracze są kontuzjowani. Czy to dla was jest szansa na odniesienie zwycięstwa?

 

Nie wiem do końca jak wygląda ta sytuacja i czy Polska ma jakieś problemy w obronie. Dopiero na zgrupowaniu będziemy się przygotowywać do tego meczu. Jeżeli nie będą mogli wystąpić kluczowi zawodnicy, to będziemy starali się to wykorzystać. Z drugiej strony jeśli Ci doświadczeni polscy piłkarze nie będą mogli zagrać, to swoją szansę dostaną inni i będą chcieli ją wykorzystać. Uważam, że macie w obronie dużą jakość i finalnie nie będzie to miało decydującego znaczenia.

 

Ma Pan znakomity sezon w Slavii. Walczycie o odzyskanie mistrzowskiego tytułu, a Pan za swoją grę zbiera znakomite recenzje.

 

Oczywiście jest to na pewno mój najlepszy sezon. Przede wszystkim drużynie udaje się wygrywać z dużą przewagą mecze u siebie. Chcę przenieść tę formę jaką mam w meczach ligowych na reprezentację i wierzę, że to mi się uda.

 

Kwalifikacje do Euro 2024 Czechy – Polska w piątek 24 marca od 18:00 w Polsacie Sport Premium 1.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie